• |
ide | kryesore

Zbulohet dokumenti i ShISH me 127 emrat e krerëve të policisë të implikuar me drogën

Kryesore, Lajme

Në pëeridhën mes fillimit të vitit 2016 dhe fillimit të vitit 2017, pra deri ne momentin që u ngrit cadra e opozitës dhe Rama vendosi të shkarkojë Tahirin Shërbimi Informativ ka dërguar me dhjetra informacione drejt Prokurorisë së krimeve të Rënda dhe Minsitrisë së Brendeshëm mbi përfshirjen e Policisë së Shtetit në kultivimin dhe trafikimin e kanabisit në dy vitet e fundit. Ashtu sikurse dihet informacionet e ShISH- it shkojnë të gjitha edhe mbi tryezën e Kryeministrit. Por në këtë kohë të gjithë e mbajnë mend se Edi Rama vazhdonte të bënte sikur hashashi nuk ekzistonte në Shqipëri dhe sikur e gjitha qe një shpikje e makinerisë së baltës dhe mediave të kazanit. Pikërisht për të vërtetuar se Rama gënjente, kolegët tanë të Exit.al, botuan dje faksimilet e një materiali përmbledhës të shish që informonte institucionet e tjera. Ndërsa sot ata kane botuar të gjitha faqet me shefat e policisë në shumë qytete qe dyshohen se kane bashkepunuar me trafikantët e drogës. Ja cilët janë 127 punonjësit e policisë të cituar nga raporti prej të cilëve vetëm 5 janë zyrtarisht nën hetim zyrtarisht, ndërsa 8 emra të tjera janë denoncuar nga PD për përfshirje në trafikun e drogës.


3 Comments

  1. Menyra me idiote e per te mbrojtur mafiozet e verifkuar, eshte shperndarja e akuzave tek te gjithe njelloj.
    Ne opinionin publik ka qarkulluar opinioni se Rama ka qene vete nje perdorues i droges. Megjithate, derisa kjo nuk eshte e vertetuar me fakte, askush nuk mund ta akuzoje ate si “drogaxhi” apo “mafioz” . Ama jane te perzgjedhur prej tij, ministra, deputete, kryetare bashkie e funksionare drejtues te policise, te denoncuar jo vetem nga opozita e mediat, por edhe nga Europoli e nga ambasadori amerikan Lu, te perzjere ne trafikun e kanabisit.
    Nuk dijme qe ne opinionin publik shqiptar te jete perhapur dyshimi qe Berisha, Basha apo qofte edhe Meta, te jene vete perdorues te droges. Nuk ka asnje te dhene qe Berisha apo Basha te kene perzgjedhur si bashkepuntore te tyre, deputete, ministra apo kryetare bashkie, perfshi edhe oficere te larte te policise, qe te kene bashkepunuar me grupet mafioze te kultivimit e trafikut te droges. Lajmi ketu jep nje te dhene konkrete me 127 emra konkrete te policise te perfshire ne mafien e droges, pikerisht ne kohen qe kryeminister ka qene Edi Rama e minister i mbrendshem Tahiri, e kete denoncim e ka bere organi i sigurise, Sherbimi Inforativ shqiptar, drejtuesin e te cilit, beri si beri dhe e largoi nga kjo detyre Rama. Me paturpesi te pashoqe, apo qofte me maniere psikopatike qesharake, del dikush qe per te lehtesuar Ramen, perpiqet qe ta shperndaje FAJIN e tij tek te gjithe.

  2. O i Pa Emer, kur vete Sali Trapi e pranon : se Lazarati ishte vendim politik i PD ,ti ca pyetje ben ,droge mund te kem provuar dhe une por nuk e kam MBJELLE ,KORRUR ,AMBALAZHUAR, TRASPORTUAR SHITUR, ne vend e jashte shtetit me vendim qeverie ,o popull si i degjoni keto komentues e llapaqene te Sali Trapit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu