• |
ide | kryesore

“Terror, shantazh e burg, shikoni ç’po ndodh sot në Dibër”

Lajme, Të fundit

Deputeti i Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi përmes një statusi në Facebook shprehet se Dibra është nën terror, pasi policia ka shantazhuar e arrestuar shoferët e autobusëve që kanë dalë në protestë. Gjunkshi kërkon nga Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj që të lënë shoferët në të drejtën e tyre legjitime, të protestojnë.


 


STATUSI I PLOTË: 
gjunkshi
Gjendje terrori ne Diber.

 

Policia e kanabizuar terrorizon, shantazhon, burgos shoferat protestues.
Sot qe ne oren 06.00 te mengjesit jane ndaluar shoferet te cilet protestijne per te mbajtur gjalle frymen e gojes. Ato qe prej nente muajsh trokasin ne dyert e shteti, por fatkeqeshit, shqetesimi i tyre ka rene ne vesh te shurdher. Ata po protestojne kunder monopolizimit, kunder korupsionit, kunder polisicise e cila lejoi qe te mbillej e gjithe kurora e Dibres me droge. Jane pikerisht keta drejtues policie te cilet akoma vazhdojne te qendrojne ne detyre. Keta i sherbejne vetem krimit.
I bej thirje urgjent Kryeministrit te vendit Zotit Edi Rama, Ministrit te Brendshem Zotit Fatmir Xhafa te lere protestuesit ne te drejten e tyre legjitime. Ne rast se keni vullnet, keni deshire per te bere sadopak shtet, keni momentin e duhur per ta treguar kete, duke e filluar nga Dibra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu