• |
ide | kryesore

Zyrtarizohet edhe kandidatura e tretë për Kryeprokuror të përkohshëm

Lajme, Të fundit

Ndërkohë që aplikimet për Kryeporkuror të përkohëshëm mbyllen në orën 18:00 të ditës së sotme, është zyrtarizuar edhe kandidatura e tretë.


Kandidati i tretë është Arqile Koça, i cili është prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme. Ndërsa. dje dorëzuan dosjen e tyre kandidati Ferdinand Elezi dhe Arta Marku, prokurore në rrethin e Shkodrës.


Nga ana tjetër zgjedhja e kryrpokurorit të përgjitshëm të përkohshëm ka shkaktuar shumë mosmarrëveshje mes mazhorancës dhe opozitës, ku kjo e fundit akuzon PS se po përpiqet që të kapë kryeprokuronin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.