• |
ide | kryesore

Në rresht para Gramoz Ruçit, shikoni prezantimin e parë të Arta Markut në publik (FOTO)

Lajme, Të fundit

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi organizoi një aktivitet për Institucionet e Pavarura. E pranishme ishte edhe Kryeprokurorja e sapozgjedhur e përkohshme, Arta Marku, e cila është parë e buzëqeshur krah Avokates së Popullit, Erinda Ballaca dhe Guvernatorit Gent Sejko.


Kjo eshte dalja e parë publike e kryeprokurores pas marrjes së detyrës nga paraardhesi Adriatik Llalla. Prezantimin e parë, Marku  duhej të kishte menduar më mirë dhe jo të shfaqej e vënë në rresht përballë Gramoz Ruçit. Megjithëse është zgjedhur vetëm me votat e Partisë Socialiste, sipas Kushtetutës, Prokuroria e Përgjithshme është ende një institucioni i pavarur nga qeveria dhe parlamenti.©Lapsi.al4 Comments

  1. ooo ! ti , qe as’emer nuk ke; po a e din ti qe shqiptaret po mos te kishin nderru fe por te kishin mbajte ate te pareve te tyre, sot nuk do ishin ne kete gjendje . Jashte shqiperise kerkush nuk na don e kerkush nuk na respekton , dhe kjo jo per fajin e te tjereve , por per fajin tone .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *