• |
ide | kryesore

Sulm terrorist me bombë në Gjykatën e Apelit në Athinë

Lajme, Të fundit

Sulm terrorist në Gjykatën e Apelit në Athinë. Mësohet se një bombë ka shpërthyer në orën 03:35 të mëngjesit të sotëm. Mediat greke raportojnë se nga shpërthimi u shkaktuan dëme të mëdha materiale.


Nga të dhënat paraprake mësohet se bomba ishte vendosur në një çante nga 4 persona, në hyrje të gjykatës. Terroristët kishin zbritur nga një furgon, ndërsa dy prej tyre kishin vendosur në godinë mjet shpërthyes.


Ndërkohë, njëri nga terroristet qëlloi me armë dhe plagosi rende rojën e Gjykatës se Apelit. Në orën 02:35 ata telefonuan dy gazeta për të paralajmëruar për shpërthimin.

Sakaq, dyshohet se pas sulmit fshihet organizata terroriste “OLA” ose organizata “Kryengritja”. Ministria e Drejtësisë Kondonis dënon aktin terrorist. “Donin te vrisnin rojen, nje njeri ne krye te detyres. Sulm ndaj demokracise”, deklaroi ai ne ERT.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.