• |
ide | kryesore

70 zëvendësministra, Haradinaj: Nuk krenohem, por as nuk e dëmtoj Kosovën

Lajme, Të fundit
ramush-haradinaj-foto-xhemail-sllovinja-711.jpg

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka quajtur hipokrizi dhe gënjeshtra kritikat për numrin prej 70 zëvendësministrave në qeverinë e tij. Në takimin me Këshillit Drejtues dhe Kryesisë së AAK-së, Haradinaj ka thënë se nuk krenohet me numrin e madh të zëvendësministrave.

“Nuk mendoj se po e dëmtoj Kosovën me numrin e madh të zëvendësministrave. Është gënjeshtër që po e dëmtoj Kosovën me këtë. Është hipokrizi e atyre që po më kritikojnë se po dëmtoj Kosovën me këtë, edhe pse nuk krenohem me këtë numër të madh të zëvendësministrave”, ka thënë Haradinaj.


4 Comments

  1. ky qenef negjmije nuk din as te flet.zevendes ministrat i ka ta mesojn te shprehet.ky edhe qenet e tij i ka zevends ministra.njerz me te qelbur se rama,thaqi,ramushi nuk ka pas kurr kombi,as ateher kur nga neandertaler kaluam ne homo sapiens.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu