• |
ide | kryesore

VIDEO/ Protestë para kryeministrisë për shqiptarin që vdiq në Francë

Lajme, Të fundit

Qytetarë të shumtë janë mbledhur para kryeministrisë në Tiranë, aty ku kanë zhvilluar homazhe në nderim të Florenc Beqiraj, 23 vjeçarit nga Shkodra që ndërroi jetë në një spital të në Marsejës në Francë. Shoqëria civile ka njoftuar një protestë ditën e diel në orën 12:00.


Pasi qëndroi për disa ditë në koma Florenc Beqiraj ndërroi jetë në spital. Autoritetet franceze janë shprehur se ai tentoi të vetëvarje në burg, ndërsa familjarët shprehen se mbi vdekjen e tij ka shumë hije dyshimi.


2 Comments

  1. Mallkuar qofte kush prek emigranet vetem se nuk kane letra, mallkuar qofte ky shtet qe i katandis qytetaret e vet ne skllever. Edhe per nje qen pyetet pronari per euthanasi. Jemi me ty Florenc qe s’te mbrojti askush vec familjes tende. Ti per shtetin e ndyre ishe vetem nje statistike e flakur ne cep te zyrave te ndyra kuplara!

  2. Ups Franca did it again. Franca si gjithmone anti shqiptare e papare. Rama (kryekurva, sorr kryemnstr) duhet te ishte lidhur me shume si tip emocional qe eshte me kete histori, sepse fare mire mund te kishte qene vete ne kete gjendje kur hante makarona me duar te palara ne France ne Kohen qe ishte emigrant pa dokumenta e sillej rrugeve atje si pleraxhi. O jo prit, ca them une, ai ka qene spiun muti qe atehere e nuk e gjente gje. Nejse. RIP Florenc, Zoti shpetofte shpirtin tend dhe Shqiperine sidomos rinine shqiptare qe u torturua rrugeve dhe shteti I vete I ka lene si mall pa zot, pa te drejta pa gje prej gjeje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu