• |
ide | kryesore

Mos e humbni ç’thoshte Rama për ShBA kur ishte në opozitë

Lajme, Të fundit

Sot pas votimit kundër Trump t1ë gjithë kundërshtarët e tij në Shqipëri dhe shtetarët në Kosovë po e fshikullojnë Edi Ramën se ka tradhëtuar Amerikën dhe vokacionin e shqipëtarëve pro saj. Por po të shohësh fjalët e opozitarëve të sotëm ato ngjajnë si dy pika uji me ato që Rama thoshte kur ishte vetë në opozitë. Në një editorial që ai shkroi kur u zbuluan dokumentat e Wikileaks, ai i thurrte himn Shba, ndihmës që ajo i kishte dhënë shqipërisë dhe e quante vendin tonë më proamerikanin në botë. Kaq i ekzaltuar sa dukej Rama në vitin 2011 nuk do të besohej kurrë se ai do të votonte kundër Amerikës 6 vite më pas. Po të lexosh reshtat e mëposhtëm as e imagjinon se kjo mund të ndodhte…


©Lapsi.al


5 Comments

 1. Mos tallni topet me perkrtahesit tuaj or gazetare +anal ista qadristo revolucionare. Amerikanet jane komb i cilter por jo naive dhe i dallojne pernjehere ata politikane qe tentojne “tu fusin thiken pas shpine ” sic e theksoi ambasadori delawe .

  1. anonimus anus i vuqiq dhe erdogan si rama.komunist kristaqi e spirokoleke e rama proamerikan esht si kur qe anonimus kujton se m.in qe i jep tamea esht mjalt.

 2. komunist a papare qenka rama ky budallejn dhe harrues i se mires te kombit shqiptare,
  Berisha duhet me krejt forcen ne pleqni qe ka me shporr kit ahmak.#
  rroft amerika————-kosova,,

 3. pro amerikan!?!?
  unë mendoj se duke u nisur nga niveli kulturor i shqiptarit,në përgjithësi,ai është pro atij që i duket më i fortë!!
  kjo është e ngulitur në qënjen e shqipos!!
  flas për shqiptarët dhe jo vetëm ata të administratives!!
  kemi shqipo që kujtojnë se rusi është më i fortë dhe i thurrin himne,i puthin bythën e kështu me rradhë!!
  kemi të tjerë që e bëjnë për amerikën,është më e forta!për kinë e turqi!!bile,pavarsisht se është rralluar shumë,kishim dhe nga ata që menduan se ISIS do të “zaptonte botën “më shpejtë se “blic krig”e hitlerit,dhe ata fluturuan me hu në bythë!!
  këto gamgamëritë e politikanëve tanë nuk janë gjë tjetër veçse lehje në ajër!!
  mentaliteti i shqiptarit është aq i keq aq llumor sa vështirë ta përfytyrosh!!
  ai është pro kujtdo,por asnjëherë pro vetvetes!të gjithë duan të jenë çdo gjë,përveç,shqiptarë!!
  për fat ka ndonjë hithër që del jashtë rrymës!!që e ka për nder të jetë shqipo,por për fat të keq duken sikur të jenë ata tradhëtarët,bastardët,kundërshtarët!!
  sidoqoftë,prapë e kam për krenari të jem një prej tyre!!
  amerika na ka ndihmuar në luftën e kosovës!
  jam pro amerikan përsa kohë ajo është pro shqiptare,përsa kohë ajo ndikon për ruajtjen e paqes,demokracisë dhe miqësisë mdërmjet vëndeve!!përsa kohë ajo nuk është në krah të dikujt kundër shqipërisë!!ashtu si jam për çdo shtet që nuk është kundër nesh,që kërkon marrdhënje të drejta e të ndërsjellta!
  ky palloshi i tironës,nuk ja ka idenë as të politikës as ekonomisë,bile as profesionit të tij(artist si e quan veten)!!
  përveç budallllëkut që e ka me tonë,ky është dhe i ndyrë në shpirt!!
  shet nënë e babë për pushtet!!
  me këto që po bën ky!?
  jo vetëm përmendorja e zogut që fiton qytetari,por dhe mustafa kruja e mon kukaleshi duhet të kenë përmnedore në mes të tiranës!!
  ndoshta dhe ky do të ketë përmendoren/t e tij në athinë dhe në krah të esatit në beograd!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu