• |
ide | kryesore

Kush është djali i ish-deputetit që u kap dje në Tiranë duke vjedhur

Lajme, Të fundit
pranga1.jpg

Një ditë më parë, Ervin Tavanxhi nga Elbasani u arrestua pasi u kap në kryqëzimin e rrugëve “Myslym Shyri” dhe “Vangjush Furxhi”, duke vjedhur me thyerje navigatorin e mjetit tip “Benz”, në përdorim të shtetases M. M., 30 vjeçe, banuese në Tiranë.

Ervin Tavanxhi në fakt është djali i ish-deputetit Vangjel Tavanxhi. Ai ka qenë pjesë e një grupi të rrezikshëm të trafikut të drogës të arrestuar në vitin 2006 në kuadër të operacionit të koduar “Poter-Al” që merreshin kryesisht me trafikun e kokainës nga Holanda, e heroinës nga Turqia.


Fitimet nga trafiku investoheshin në qytetet kryesore në vend, kryesisht në ndërtim. Tavanxhi u dënua asokohe me 10 vite burg, por pasi ka fituar lirinë, ai raportohet të ketë kryer disa vjedhje, madje është cilësuar edhe si ekspert në çmontimin e navigatorëve dhe pasqyrave. Ai akuzohet të jetë autori i vjedhjes së disa makinave në kryeqytet.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu