• |
ide | kryesore

Vrasja e Florenc Beqirajt, protestë në Shkodër, kërkohet largimi i ambasadorit shqiptar në Francë

Lajme, Të fundit

Komuniteti egjiptian në Shkodër ka dalë sot në një protestë për vrasjen në Francë të Florenc Beqirit. Shokët e tij dhe qytetare të shumtë që u janë bashkuar kërkojnë dorëheqjen e ambasadorit shqiptar në Francë.

Ambasadori shqiptar në Paris, Dritan Tola tha dje se deri tani nuk ka asnjë indikacion se ndaj Beqirajt është përdorur dhunë. Ndërkohë që dje paradite në Tiranë dhjetra qytetarë protestuan te Piramida dhe përpara ambasadës franceze. Gjate protestes, qytetaret jane ndalur perpara Prefektures ku kane ndezur qirinj si dhe kane djegur flamurin francez.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu