• |
ide | kryesore

Parashikimet e frikshme të Nostradamusit për vitin 2018, nga Lufta e Tretë Botërore tek tërmet e tmerrshme

F1, Planet

Profeti i njohur francez Nostradamus besohet të ketë parashikuar disa nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë, si rritja e Napoleonit apo Hitlerit në pushtet apo edhe sulmet ndaj Kullave Binjake më 11 shtator.


Tani njerëzit po shikojnë se cilat janë parashikimet e tij për vitin 2018. E përditshmja britanike “Express.co.uk” ka shkruar se në parashikimet e Nostradamusit për vitin që vjen, ekziston dhe ideja e një Lufte të Tretë Botërore.


Njerëzit në një farë mënyre po e ndjejnë që situata u ka dalë jashtë kontrolli, dhe duket sikur presin kohë të vështira

Parashikimet për vitin 2018

1-Lufta e Tretë Botëore

Ka të dhëna për vitin 2018 që shpjegojnë fillimin e një lufte të tretë botërore. Nostradamus ka shkruar “lufta e madhe do të nisë në Francë dhe e gjithë Europa do të sulmohet, do të jetë e gjatë dhe tmerruese për këdo, dhe në fund do të ketë paqe por të paktë do të jenë ata që do e shijojnë. Lufta do nisë mes dy superfuqive dhe do të zgjasë 27 vite. Thuhet se Rusia, Kina dhe Korea e Veriut do të bashkohen përballë Shteteve të Bashkuara.

2-Shpërthimi i vullkanit të Vezuvit

Vullkani Italian do të shkundë tokën çdo 5 minuta, dhe të paktën 6000 njerëz do të humbin jetën sipas profecisë.

3-Tërmet i tmerrshëm

Nostradamusi ka parashikuar një katastrofë natyrore në Shtetet e Bashkuara. “Një tërmet i fuqishëm do të shqetësojnë pjesën perëndimore të Shteteve të Bashkuara,”ka shkruar ai.

4-Goditje asteroidësh

“Një moment i frikshëm do të ndodhë pasi një kometë do të shfaqet në qiell. Katastrofa natyrore do të shkatërrojnë planetin tonë,” shkruan Nostradamur

5-Kolaps ekonomik

Nostradamusi ka shkruar se si pasojë e Luftës së Tretë Botërore dhe shumë fatkeqësive natyrore ekonomia do të goditet ndjeshëm.

6-Njerëzit do të jetojnë deri në 200 vjeç

Me kaq shumë zymtësi në parashikimet e Nostradamusit, diçka e tillë duket vështirë të ndodhë, megjithatë ai ka shkruar se me zhvillimin e medikamenteve, njerëzit mund të arrijnë deri në 200 vjeç.


3 Comments

  1. ka qen nje shprehje popullore sikur ta dija se kur vdes do beja varrin tim,por nje gje te tille per te fshehten,nuk e din askush vec zotit gjithesise ,dhe kujte deshiron ai dhe aq sa deshiron ,,zoti me meshiren e tije e ka zbritur ,ullzimin e tije per ne, koh pas kohe deri me permbushjen e tije,,me kurane dhe synet ullzim dhe meshire per mbare botnat,,ku sejcilit po te doje krejt lehte mund te dalloje ne te te miren nga e keqa suksesin nga disfata ,shpetimin nga humbja urtesin nga padituria,zhvillimin nga prapambetje ,te drejten nga padrejtesia deri ne detaje,un me shum preferoj urtesin e meditimit ,per te perfituar dobi ,sukses gjalleri shprese jete sesa moniturimin ,i cili te len ne pozicionin ,jo te dobishem jo te sukseseshem dhe jo gjallerues ,sepse jeta eshte sprove dhe sproves eshte mire qe me urtesin e veprave tona ti marrim dobin,ky eshte mendimi im rreth moniturimit ,percaktimit ,dhe mundesise se perfitimit ,mbasi perfitimi dobia e drejta haku zgjillja shpetimi suksesi eshte deshira sejcilit per veten e vet dhe kete menyre te dobisheme qe e ndjeje per vete e ndava dhe me ju,me respekt per te gjith

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.