• |
ide | kryesore

Zbulohet se çfarë e shkaktoi ndërprerje e energjisë elektrike mbrëmë në kryeqytet

Lajme, Të fundit
energjia.jpg

Për ndërprerjen e energjisë elektrike mbrëmjen e djeshme e cila la shumë zona të Tiranës pa energji elektrike, OST ka kryer një denoncim në polici.
Sipas OST në n/stacion është qëlluar me armë zjarri, çfarë ka qenë edhe shkaku i ndërprerjes së energjisë elektrike.


Në Shqipëri, qytetarët vijojnë ende të qëllojnë me armë në ajër në natën e ndërrimit të viteve.


Mbrëmjen e djeshme, një defekt në nënstacionin e Uzinës së Traktorëve ka bërë që të dalë jashtë funksionit linja e transmetimit 110 kV të OST-së.

OSHEE ka njoftuar se në terren ndodhen disa ekipe elektricistësh dhe po punohe për të risjellë energjinë sa më parë.1 Comment

  1. kur frroket,ndoket,prengat,roshet e doshet ben deputet e kryebashkiak,kryeministrin shizofren,kryetarin e kuvendit vrases enver,ministrin e brendshem trafikant droge me te vellan,dhe vet sipun stalini qfare prisni tjeter,te qellojn me lule qelbesirat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *