• |
ide | kryesore

Lirohet biznesmeni Sota, mjafton të paguajë një garanci me 5 milion lekë

Lajme, Të fundit

Apeli i Krimeve të Rënda ka ndryshuar sot masën e sigurisë për biznesmenin Orest Sota. Mësohet se ai është lirë me një garanci pasurore prej 5 mln lekësh. Biznesmeni
Sota u arrestuar pak kohe më parë dhe në makinën e tij iu gjetën 863 mijë euro, si dhe dy pasaporta për skaf të ish-ministrit Tahiri.

Vetë biznesmeni Sota u shpreh se shumën e parave do e përdorte për të paguar blerjen e një sasie hekuri, ndërsa për pasaportat e Tahiri u shpreh se ato janë harruar në makinën e tij nga shoferi i ish-ministrit. Nga ana tjetër, edhe pse iu zhbllokua pasaporta, Tahiri është nën hetimi nga Prokuoria pas daljesë së përgjimeve të Habilajve.

2 Comments

  1. Pse nuk flet rama dhe LU qe gjykata po liron kriminelet si SAJE etj ama ketu i leverdis.
    turp kjo tregon qe ky vend ska per tu bere asnjehere.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu