• |
ide | kryesore

Lirimi i Orest Sotës, reagon PD: Rama kontrollon drejtësinë, po mbron Saimir Tahirin

Lajme, Të fundit
palokaa.jpg

Vetëm pak pasi gjykata e Apelit vendosi lirimin nga burgu te Orest Sotës kundrejt garancise pasurore prej 5 milione leke, reagon ashper Partia Demokratike.

Në një deklaratë për mediat nga selia blu, nënkryetari i PD-së, Edi Paloka e ka quajtur kete vendim, perpjekjen e radhes te kryeministrit Edi Rama per mbrojtjen e Tahirit. Sipas tij, ky eshte nje tjeter tregues per gjithe shqiptaret se asnje “peshk i madh” nuk ka për të dalë para drejtësisë.

Lirimi nga arresti me burg i Orest Sotës, në makinën e të cilit u gjetën 863 mijë euro dhe, bashkë me paratë hedhura në sediljen e makinës, edhe patentat e Saimir Tahirit, është një fakt tjetër se Edi Rama kontrollon pika kyçe të sistemit të drejtësisë. Partia Demokratike e ka shprehur shqetësimin e saj që në 22 nëntor, kur paralajmëroi se Edi Rama po bënte gjithçka për të mbrojtur Saimir Tahirin dhe, nëpërmjet tij, edhe Orest Sotën. Ne e dimë se marrja nën kontroll e prokurorisë e bën të paprekshëm Saimir Tahirin, Orest Sotën dhe këdo që mund t’i trondisë Edi Ramës pushtetin e bazuar tek krimi, droga dhe blerja e votës. Me Edi Ramën kryeprokuror është e sigurt se nuk do të ketë asnjë peshk të madh në rrjetën e drejtësisë.” – u shpreh Paloka.

7 Comments

  1. Ju te PD,s qe mbroni parimet e Sales, ndoshta keni te djejte per ato qe thoni, sepse ju e dini shume mire se c`duhet bere per ti ju shmangur ligjit, dhe si te mbrosh kriminelitetin ne shqiperi, je e keni nka pervoja..

    1. rimi qfare duhet te behet qe goja,prapanica e barku yt te frvhet palla frrokesh,sperm gjelili qe i jep motres sate e te rilndasve,perdhunime nga roshi,trafikim te nenave nga ndoka,balla e prenga,lesh negjmije qe u japin ruqi ,rama,jastej griselse,plumba koke,tritol shtepive e veturave,kokain balili,kanabis tahiuri.Rimi qfare krymb qenefi je qe i kaperdin ter keto qe 75 vite.ani mutin qe te jep SPRTAK BRAHO TI E ANONIMUS MJALT E KENI.O NJI QELIZOR MUSHEN AT TRU MRND JO MUT STALINI.te ju vie turp.

  2. rimi qfare duhet te behet qe goja,prapanica e barku yt te frvhet palla frrokesh,sperm gjelili qe i jep motres sate e te rilndasve,perdhunime nga roshi,trafikim te nenave nga ndoka,balla e prenga,lesh negjmije qe u japin ruqi ,rama,jastej griselse,plumba koke,tritol shtepive e veturave,kokain balili,kanabis tahiuri.Rimi qfare krymb qenefi je qe i kaperdin ter keto qe 75 vite.ani mutin qe te jep SPRTAK BRAHO TI E ANONIMUS MJALT E KENI.O NJI QELIZOR MUSHEN AT TRU MRND JO MUT STALINI.te ju vie turp.

  3. ore si nuk flet asnje nga keta ambasadoret? kapet tjetri me thuajse 1million euro ne makine? le ta thon hapur qe duan gjullurdi qe ky vend mos te behet. ata pak ambasador qe duan interesin e shqiperise i vendosin ne hije!
    te dhjefsha tatimet, qe fakiret i arestojne per nje fatur tatitiomer ndersa ky boti ben pagesa me leke ne dore kur ligji e ndalon dhe denohesh me burg.
    edhe pak dhe shqiperia kthehet ne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu