• |
ide | kryesore

Skema/ Kush ka fatura elektrike të papaguara mund t’i shlyejë me këste deri në fund të vitit 2018

Lajme, Të fundit
Energjia-Elektrike-Foto-Ilustrim.jpg

Klientët debitorë të energjisë elektrike mund të paguajnë me këste deri në fund të vitit 2018, faturat e papaguara. Operatori i Sistemit të Energjisë Elektrike (OSHEE) do të aplikojë edhe gjatë këtij viti skemat lehtësuese për shlyerjen e faturave të energjisë për të gjitha kategoritë, duke nisur nga familjarët dhe shtresat në nevojë e deri tek bizneset.


Skema lehtësuese parashikon pagesën e një shumë prej 2800 lekësh në muaj për familjarët dhe 1200 lekësh për klientët me status të veçantë. Ndërsa bizneset që kanë detyrime deri në tetor 2016, si dhe ato që s’kanë respektuar akt-marrëveshjet, mund të rifuten në skemë sipas një formati 12-24-48-60-80 këste.


Që kur nisi skema lehtësuese e OSHEE-së për mbledhjen e borxheve, janë firmosur 400 mijë akt-marrëveshje, nga këto 120 mijë janë në proces, ndërkohë që me shtyrjen e afatit, në skemë pritet të futen edhe 20 mijë abonentë.


3 Comments

 1. Unë dua të falënderoj Perëndimin e apexloans për dhënë mua një kredi. Unë kam qenë scammed disa herë në përpjekjen për të siguruar një kredi derisa të takohem mr westhood e apexloans dhe ai më dha kredi. nëse keni nevojë për një kredi të ligjshme sot aplikoni nëpërmjet emailit: [email protected]

 2. Ejani tani dhe merrni një hua urgjente në [email protected]
  Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj

  Diten e mire,

  Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj.

  Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar
  na kontaktoni përmes
  Email: ([email protected]) ose ([email protected])
  Numri i Whatsapp: +2347061892843
  Numri i Whatsapp: +967737371424

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.