• |
ide | kryesore

Si e komenton ish-kryeministri Berisha mbledhjen e Asamblesë së PS

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme për mbledhjen e Asamblesë së PS-së, ku kryeministri Edi Rama bëri analizën e 100 ditëve të qeverisjes së tij.


Berisha shkruan se kjo është klika që e shndërroi krimin në sunduesin e vendit dhe e mbushi vendin me kanabisin.


Kjo e ashtuquajtura Asamble e Partise Siciliste eshte klika qe shnderroi krimin ne sunduesin e vertet te vendit, mbuloi anekend Shqiperine me kanabis dhe e lau me kokaine, perze çdo dite, jave dhe muaj ne vit, dhjetra e qindra mijra shqiptare nga Shqiperia. Eshte kjo klike, qe per pasurimin dhe pushtetin e saj kriminal i beri gjemen vendit tone me shume se kushdo tjeter ne histori pas Enver Hoxhes, qe zevendesoi ne Shqiperi zgjedhjet me narko-zgjedhje, shtetin ligjor me narko-shtetin, aktualisht te vetem ne bote me ne krye Edvin Kristaq Ramen, Noriegen e Shqiperise!” – shkruan Berisha.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *