• |
ide | kryesore

Fotolajm/ Haki Çako e pret me buzëqeshje largimin nga detyra

Lajme, Të fundit

Qysh nga dita e sotme Haki Çako nuk do të jetë më kreu i Policisë së Shtetit. Vendimi u bë publik nga vetë ministri xhafaj përmes një njoftimi.

Objektivat tona kërkojnë dinamikë të madhe pune. Duhet një lidership i ri në Polici, me energji të reja. Puna e policisë, e orientuar drejt rezultateve konkrete”. – shkruhej në njoftimin e ministrisë së Brendshme.


Ndërkohë, pas këtij vendimi, Çako është parë të futet te drejtoria e përgjithshme e policisë i qetë dhe i qeshur. Siç duket ai e ka marrë me qetësi këtë vendim të Xhafajt.

 

1 Comment

  1. “Objektivat tona kërkojnë dinamikë të madhe pune”!!! Pordhe me pak rigon i thone kesaj! 😛

    Besoj se do behet kurban ky mjeshtri. Ketu do jemi dhe do shohim. Do priten ca koka turku, se si do behet vetingu!

    Obobo filluan dhe keta te Lapsit si shoket e tyre: “Po i postoni shumë shpejt komentet. Pa uleni pak ritmin”!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu