• |
ide | kryesore

Tjetër lëvizje në media, Rudina Xhunga largohet nga Vizion Plus

Lajme, Të fundit
LIBRI-XHUNGA12.jpg

Duket se viti 2018, përpos ndryshimeve në politikë do të ketë edhe zhvillime të mëdha në fushën e medias. Kështu pas largimit të Sokol Ballës nga Top Channel he zëvendësimin e tij me Ylli Rakipin, vjen edhe largimi i Rudina Xhungës nga Vizion Plus. Xhunga, ishte autore dhe moderatore e emisionit “Dritare” në Vizion Plus, por do të largohet nga ky televizion ku punoi për mëse 2 vjet.


Nuk dihet nëse ardhja e Sokol Ballës në Vizion Plus ka ndikuar në largimin e saj, pasi ky televizion do të bëhej me 3 emisione politike, Dritare e Xhungës, Kapital e Furxhi dhe Real Stroy e Ballës. Ndërkohë vetë gazetarja ka preferuar të flasë në një kohë tjetër për arsyet e mbylljes së emisionit Dritare nga Vizion Plus.


2 Comments

  1. gezetarja me e qelbur pas anila bashes nga report tv.rudina gjungla ose letra higjenike numer tre pas mimi kodhelit,ermonel felajt.

  2. Detyrimi i Edi Rames ndaj Sokol Balles eshte me i madh. Balla eshte peng i pervesitetit te vet dhe i pazareve te felliqura me Edi Ramen. Balla eshte edhe me i shitur edhe me i ndyre se xhunga e ndonje tjeter. Keshtu qe mes sherbetoreve te edi rames e erion velise , Balla perben me shume rrezik per te nxjerre ndonje te pathene nga keto 5 vjet pune ne zyren e Endri Fuges . Xhunga dhe Balla dhe Sander Furxhi jane tre figura qe Vizioni nuk do ti kish punesuar kurre nese nuk do tja kerkonte Rama . Rama lan gojen me ta por nderkohe edhe i djeg perfundimisht duke i futur atje ne ate vrime qe nuk i sheh askush. Dulaket nga ana tjeter i binden kerkeses se Partise si detyre ndaj lejeve per kulla qe po ngrene. Nuk kane asnje interes te bejne tv te mire. Nuk ja u ndjen fare. Dulaket jane dhe kaq pa integritet fare. Te marrin, te hedhin, te genjejne , te vjedhin. Balla ( xhunga jo me pak ne fakt) nga ana tjeter eshte i njohur per kulisa pas kurrizit. Eshte me i qelburi ne kete drejtim sepse eshte edhe i paafte per te shkelqyer, dhe by..e e koke i shitur per shkak te veseve. Keshtu qe ka vene ca kushte aty qe do e kene bere qendrimin e Xhunges te pakuptimte.
    Eshte koha e mediokreve, e plehrave te medias e politikes sepse Edi Rama e Erion Veliaj po investohen per kete. Driteshkurtesi sepse vlerat dhe e verteta i qendrojne kohes dhe ju kthehen ne boomerang shpejt a vone. Shikoni cfare behet ne bote me figura te fuqishme (jo spurdhjake si Sokol Balla) te jetes publike . Nuk qasen ne ekran dhe lincohen publikisht pas ndonje ngacmimi seksual ne ambientet e punes. Sokol balla i ka bere te tera. Me figure e ze e me deshmi dhe e ka gjetur shpetimin e mbrojtjen te Kryeqeveritari e Kryebashkiaku. Ne kete derexhe jemi. I shkojne edhe ne interviste. Kazan Balla por Bide e WC Rama me shpuren e vete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.