• |
ide | kryesore

Dritan Gina lë prokurorinë e Elbasanit: U bë për të thënë “Shqipëri hesapi”

Lajme, Të fundit

Ashtu siç kishte paralajmëruar më parë, Dritan Gina bëri kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për Arta Markun për shpërdorim detyre.
Gina sapo është shkarkuar nga Prokuroria e Elbasanit dhe sqaroi për mediat se nuk mund të tregohet kokëfortë dhe nuk mund të mbajë të bllokuar zyrën e tij.
“U keqinterpretua nga ju që unë nuk lirova zyrën e shtetit, mbylla derën me çelës e budallalliqe të tilla. Unë jam profesionist, unë nuk mund të rri në atë zyrë me forcë. I bëj thirrje prokurorëve të mos nëpërkëmben nga shokët e partisë sepse ato janë prokurorë” u shpreh Gina në dalje të prokurorisë së Krimeve të Rënda.
“Me kokëfortësi nuk mund të rri në Prokurorinë e Elbasanit, por këtu është bërë për të thënë “Shqipëri hesapi” u shpreh Dritan Gina në fund të deklaratës.
9 Comments

 1. Po he ore se ti kryeprokuror i komanduar ishe… apo tu lezetua karrigia dhe kujtove se u bere kryeprokuror i zgjedhur i Elbasanit. Apo te kishte premtuar LLalla se pas nja 100 vitesh do te te bente kryeprokuror definitiv te Elbasanti ?

  1. o xhim.. ai i ka pagu leket kokerr m kokerr me u bo definitiv n elbasan jo me e zevendesu mas 3 vitesh.
   tashi t shkoj me i kerku leket qi ka pagu mrapsh

 2. “Shqiperi hesapi” duhet te kishe thene qe kur ti Dritan u bere kryeprokuror, ishte turp qe ti te kishe ate post me shkollen dhe diturine tate, kur dihet sa shume individe te kualifikuar te tjere ka shqiperia.

  Te iku miku dhe partia ty ore, tnai kris bythen dhe ti se boll hangre..

 3. Do ishte me i sakte shoku po te thonte “prokurori hesapi” jo se ka gabuar me thenjen e tij ” Shqiperi hesapi”por eshte shume e pergjithesuar!

 4. Mjafton te shikosh se me cfare kulture profesionale dhe intiligjence reagon nje zyrtar i larte i shtetit per te pranuar llogjiken e ketij plehre.
  Po ti ke te drejte; “Vicidol hesapi”!

 5. Nje nenpunes per cfare do lloj arsye nuk mund te shprehet keshtu ne nje interviste.
  Eshte e turpshme, jo profesionale.

  Nese do ti futet politikes ne te ardhmen eshte tjeter gje, por nese kerkon te mbaje
  postin e prokurorit, se meriton.

  Me ate qe tha e vertetoi teresisht qe eshte pjese e “Shqiperi Hesapi”

 6. Po te ish3 profesional nuk do kishe nevoj ta thuash fare ti, do kishim degjuar ta thon te tjeret dhe sigurisht qe do te trajtoheshe ndryshe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.