• |
ide | kryesore

Fatmir Xhafaj thërret për takim Arta Markun në zyrën e tij

Lajme, Të fundit

Fatmir Xhafaj nuk ka pasur nevojë të lëvizë nga Ministria e Brendshme, për të takuar Arta Markun.
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, iu desh të lërë zyrën e saj për një takim rreth 45 minuta me Fatmir Xhafajn në mes të një vale shkarkimesh që ka përfshirë prokurorët në nivele drejtuese.


Nga emrat që po shkarkohen është e qartë se në Prokurorinë e Përgjithshme po ndodh një spastrim i të gjithë njerëzve të Adriatik Llallës, të emëruar ose të komanduar në nivele drejtuese.


Para se të niste shkarkimet, kontaktet më domethënëse të Markut kanë qenë dy. I pari me ambasadorin amerikan dhe i dyti me Fatmir Xhafajn. Të gjitha gjasat janë që janë këta të dy që dirigjojnë nga larg lëvizjet në prokurori, duke marrë parasysh edhe konfliktet dhe akuzat e mëparshme me Adriatik Llallën dhe njerëzit e tij në këtë institucion.©Lapsi.al


3 Comments

  1. ahah qe nga titulli dukeni se sa te panvarur jeni ju si portal … ‘Fatmir xhafa THERRET ( pra i jep urdher) Markun’ …
    Thjesht per ti dhene lajmit nje atmosfere konfliktuale.. Nuk mund ta shkruanit ‘Xhafa dhe Marku takohen ne…. etj etj etj ‘ ???

    ahah

    ahah.

  2. deshirat njerzore jan shum te medha per pushtet dhe para ky eshte proces zhvillimit ,qe perfaqeson padrejtesia ,ne tere zhvillimin dhe gjeresin e vet ,por padrejtesia nuk ka virtyt meshir ,vlera ,ka vecse cdo negativitet ,eshte gjithnje rreshqitese te ndjekesve te saje deri ne rrokullisjen e plote te tyre ne shgenjim ndeshkim dhe shkatrrim total te tyre,sepse krijuesi sa je nuk i caktoj virtyt pozitivitet ,por vetem negativitet qe me krijimin e saje ,te kundert ne cdo pikpamje krijoj drejtesin,me cdo te mire ,qe imagjinohet ,zgjillje sukses begati shpetim ne cdo pikpamje ,drejtesia haku nuk permbyset nuk zhduket ,ajo vecse forcohet,drejtesia e verteta eshte e lidhur organikisht me vet jeten gjallerin e saje ekzistencen njerzore ne toke sepse ligjet e saje jane domosdoshmeri raporte zhvillimi ekujlibri balance ekzistence ,habitem se si njerzit nuk e perfillin abuzojne me te dhe perpiqen te triumfojne mbi te ,eshte ceshtje e tyre ,por na vjen keq te shohim njerz ne humbje dhe shkatrrim pa nevoje nderkohe qe jane mundesit qe permes te drejtes hakut vleres merites sejcili te ndjehet dhe mbetet i qete me te drejten e tije dhe ne begati i sigurt dhe li lumtur,sepse ai qe krijoj gjithcka ,i krijoj ne menyre te garantuar ,dhe sigurt precize te matur me urtesi ,ne menyre precize ,ku kjo forme ul problemet dhe shton begatit ,kurse ne me kete mendjen e ndritur shtojme problemet gjitheve duke kenaqur vetem disa ,vall mendoni se padrejtesia ka garanci siguri fitore triumf sukses ,harrojeni,te mendohet dhe veprohet pa rregull ligj nuk funksionon sepse ne deshira kemi pa mbarim por pa rregull dhe ligje nuk funksionojne pa shikoni ne cdo fushe shkencore suksesin e arrijne vetem permes rregullave ligjeve dhe drejtesise se mases ne te te bejne idete funksionale te dobisheme,,maqinen te ecin ajroplanin te fluturojne ,,,/kurse suksesi ne shkencen e politikes kete shpikje njerzore eshte vetem drejtesia haku ullzimi zotit,,vetem ,permes tije arrihet formimi virtyti vlerat uniteti dobit zhvillimi gjalleria shpresa paqa ,gjith cfar ne kemi ne shpirte dhe duam per vetet tona ,por qe ket ullzimi zotit na meson si te duam veten dhe per veten te duam dhe per tjeret,kjo eshte esenca,sistemet e shpikura shekujt e fundit ,qe i perkasin vetem interesit nen trysnin e padrejtesise te mbajtur me force duke zhvilluar teknologji per ti arritur gjerat pushtetet permes teknologjis fuqis presionit dhe ligjit ,coj njerzimin ne konkurence ,ku kjo konkurence bene shkalle zhvillimi ku nje pale bie dhe nje pale ngjitet ,por gezimet dhe rruga ngjitjes dhe perpjekjet per moszbritje ,kan brenda kosto qe dikush i paguan dhe nje nder kombet qe paguajti me shum dhe per nje kohe te gjate qe kombi shqiptare kostot e padrejtesise,e gjith ky shemtim nderthurjesh me pasoja vazhdimisht kostot bien mbi te pafuqishmit dhe te dobtit,,por se fundemi konflikti interesave ,po nderthuret aq shum ,dhe pamundesia e permbushjes se interesit ,po i perplas te gjith ,per nje humbje me te malle ,sepse rruget me te buta te normalitetit eshte paqa drejtesia haku ,zhvillimi vmendimit permes vlerave ,ullzimit zotit,vete keto bejne te mundur qe cdo gjallese te japin normalisht dobin per te cilen u krijua perfshi edhe njerzit,por kur dhuneshem ,mbahet padrejtesia me gjith elementet formues ,ngado ,botes ne pergjithesi dhe shteteve ne vecanti ,u vjen vetem ajo qe mbjellin dhe i behet sherbimi ,padrejtesis demi shkatrrimi fundi ,apo drejtesise cilesive te saje dobis zgjilljeve mundesise gjallerise shpreses, ende ndollet ne doren njerzore dobia apo demi per to,sejcili ka ne doren e vet ,te ndjek rruget e sigurta te garantuara te dobis apo te pasigurta te demit

    1. A me provime je a ? nuk te msohet edhe fillon njgjit pjeset e librit qe duhet me lexu ketu nportal. Ose je i marr.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.