• |
ide | kryesore

Berisha: Sa miliard euro do të paguajnë shqiptarët nga arbitrazhet falë Ramës

Lajme, Të fundit

Pas vendimit të gjykatës së Strasburgut, se qeveria duhet të dëmshpërblejë me 13 milion euro pallatin e njohur si të ‘vjehrrit të Lulzim Bashës’, Sali Berisha shkroi në Facebook se shqiptarët rrezikojnë të paguajnë plot 2 miliard euro gjoba nga arbitrazhet ndërkombëtare dhe gjykatat e shteteve të huaja. Sipas Berishës, kjo shpjegohet me vendimet e Edi Ramës, të cilat i cilëson si ‘shfryrje urrejtje shtazore ndaj kundërshtarit politik’.

©LAPSI.AL


POSTIMI I SALI BERISHËS:

Nuk eshte 13 milione por 2 miliarde euro gjoba e urrejtjes patologjike te skizofrenit Edi Rama per shqiptaret!

Te dashur miq, javet e para te instalimit ne pushtet Edi Rama i kremtoi duke shfryre urrejtjen shtazore ndaj kundershtarit politik dhe rrafshuar ne kundershtim flagrant ne Vlore nje pallat te tere vetem se aksioner ne ndertimin e tij ishte vjehrri i kryetarit te opozites. Pallati ishte ndertuar ne truall privat ne perputhje me planin e qytetit me leje te rregullt te kryetarit socialist te Bashkise se Vlores dhe nuk kishte asnje lidhje me projektin e Lungomares por vetem me urrejtjen kafsherore te pakontrolluar te paranojakut me kartel klinike te botuar, ndaj kundershtarit politik.

Duke pershendetur kete vendim te Gjykates Europiane te Strasburgut informoj shqiptaret se ky eshte vetem fillimi sepse gjobat qe Shqiperia po merr e do te marre nga arbitrazhet nderkombetare dhe Gjykatat e vendeve te medha si dhe gjykata e Strasburgut arrijne qe tani, sipas disa burimeve te besueshme, ne mbi 2 miliard euro.

Ju siguroj se kjo shume, qe ka lidhje vetem me kater vitet e shkuara do rritet me shpejtesi çdo jave dhe muaj qe Noriega qendron ne pushtet. Gjobat e urrejtjes te te semurit psiqik ne krye te ekzekutivit jane nje thirrje per çdo shqiptar te permbysim sa me pare regjimin e tij! Sb

6 Comments

 1. me ligjin e pronave ,ligj kunder te drejtave njerzore shqiptaret ne arbitrashe nderkombetare tani sapo filluan te numerojne kostot ky ligj nese nuk bie 7501 ,si ligj i padrejte e ti kthehet prona te zotit ,ky ligje eshte si nje varr i mall dhe gjithnje zmallohet duke gelltitur cdo gje shqiptare

 2. eh ty ta qifte kina nonen o maloku i dreqit
  ne do pagujm 13 miljon euro per pallatin ne det te lulushit tat
  ti e shkatrrove ket ven dhe tani ne po pagujm demet e tuja
  bir i kurves

  1. tyronc ty po me duket ta paskan qir nenen kine e rusia,vjetnami e koreja ngase e din e i permend.po kush te qiu ty berisha jo por rama me pall te metes qe ky ju thot ngjal esht ,kush ju ka faj qe i besoni bastardit qe avioni esht mushkonj e jaszeku i griseldes femij.tironc ty nenen te paskan lodruar ne bllok.po kush ju tha te zgjidhni kriminel si rama ,roshi,doshi,tahiri ,me siguri jo berisha.kush ju tha ju krymbave te qenefit negjmije te rrezoni pallatin me leje ,e te mos e rrezoni pallatin pa leje te lavires se rames linda gjillari,nena e zahos me bab vllaun e rames gregorin.mos ju tha berisha.

 3. A ka pjelle ndonje nene ne kete bote jo shtaze por nje monster si ty!?
  Ti ben sikur harron krimet e tua qe ke bere me pronat, por populli i ndeshkuar prej tyre jo.
  Ti ke harritur deri aty sa ne nje debat per pronat ke thene tekstualisht:
  “…..cjane keto prona!? Cilido qe desheron le te mari pronat e mia ne Vicidol”!
  Gjithashtu t’a kujtoj kur ke shkuar ne fshatin Zhares te Fierit kur u the fshatareve ne mitingun e organizuar nga PD-ja.
  “…..cjane keto prona edhe bejlere!? Toka eshte e juaja! Ta gezoni!

  1. i pa emer-je ti.edvini,negjmija shtazet,krymbat e qenefit me faqezinjet ne bot.kush i tha o bythqir me ngjal te metes te prishni pallate me leje,te beni te droguarit kryeminister e vrasesit deputet.me siguri nena jote qe te lindi ne koperariven e derrave stalin ne kneten e maliqit.

  2. The mjeret ne ku rrojme! Me nje pop trushperlare,se te mencurit I rane mendjes dhe krijuan jetet e tyre neper bote! Mallkuar qofshin brez pas brezi ata qe shkaterruan vendin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu