• |
ide | kryesore

Opozita ndërron shënjestër, kërkon dorëheqjen e Gramoz Ruçit

Lajme, Të fundit

Partia Demokratike kërkoi largimin e Gramoz Ruçit nga posti i Kryetarit të Kuvendit për seancën e 18 dhjetorit, ku Arta Marku u zgjodh në krye të Prokurorisë së Përgjithshme.


Më herët, opozita kishte kërkuar largimin e Edi Ramës dhe krijimin e një qeverie antimafia.


Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho tha se “puçi vërtet u ideua nga Edi Rama, por u vu në zbatim nga Ruçi”.

Për këtë arsye, sipas demokratëve edhe Gramoz Ruçi duhet të japë dorëheqjen. Sipas Spahos, Arta Marku u vu në krye të prokurorisë për të mbyllur dosjen e Saimir Tahirit, Qazim Sejdinit dhe Vangjush Dakos. Sulmi ndaj Gramoz Ruçit largon akoma më shumë opozitën nga punimet e parlamentit dhe forcon idenë e një bojkoti.

Gramoz Ruçi u zgjodh në krye të kuvendit edhe me votat e demokratëve.©Lapsi.al


2 Comments

  1. ahah uhuhuh… keta jane vertet qesharake…

    puci vertet u ideua nga Rama por u ve ne zbatim nga Ruci….

    Mjer shqiperia per opozite qe ka.

    1. redaktor ty edhe sikur te te futin shtyllen elektrike ne orale e anus i thua ishte pall siq i that avionit mushkonj.e shef qfar te ben kokain e kanabisi,meta ju dha palla ne lalz e ju i thoni ngjala,jastekut te griseldes i thoni femij 9 muajsh,e si ta dini ju bythqirit e rilindjes kur martoheni me gra si rama ,roshi,erioni sa per sy e faqe e nuk e merrni vesh qe babai kristaq ja beri gregorin vella rames,ose elvis roshi pedreri qe nuk i shikoj gruas barkun 9 muaj.jeni mor ne vete.e shf qfare ju ka ber bari qe u ipte enveri per sup,e leshi i negmijes qe u jep rama per shpageti.me ter kokainen e kanabsin rama dhe mutin mjalt ju ka ber ju qelbesirave nje miljon.pse ikni azil kot,pse vetvriteni kot apo beheni kurban te gurus rama.pirdhu redaktor ik te rama ne qenef negjmije.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.