• |
ide | kryesore

Vendimi/ Arta Marku kalon në ‘skaner’ të gjithë prokurorët për shkelje në punë

Lajme, Të fundit

Kanë mjaftuar vetëm pak ditë në kreu të Prokurorisë së Përgjithshme për të shkaktuar një fotunë të vërtetë në këtë institucion. Kështu, pas lëvizjeve të disa drejtuesve të prokurorive, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka ndërmarrë një tjetër vendim për organin e akuzës në vend. Marku ka urdhëruar ngritjen e një grupi pune për procedimet disiplinore të prokurorëve.


Me ndryshimet e reja ligjore, kryeprokurores i jepet e drejta për procedime disiplinore të prokurorëve, për shkelje në punën e tyre. Grupi i punës po nën gati draftin dhe do fillojë inspektimin nga Prokuroria e përgjithshme dhe më gjerë. Grupi i punës do të bëjë verifikimet e shkeljeve në punën e prokurorëve, duke inspektuar kështu punën në të gjitha prokuroritë. Pas verifikimit mund të nisë edhe procedimi disiplinor për shkeljet e prokurorëve.1 Comment

  1. kjo qelbesir e ndyr lloji frrok,ndok,prenga,pjerdh e dhin ndreu me shok se pari duhet ti bej skaner qelbesirave komuniste,bastardee te stalinit ruqi,xafa,olsi e edvin rama pastaj ta hudh topin tjeter kund.nuk ja zgjodhi rames mbi 40 deputet te qelbur e kryebashkiak opozita e prokuroret.nuk ka faj kur drejtojn krymba qenefi negjmije ku kan dhjer stalin,tito,popviq,hrushqov,mao LU ce dun,qu en llaj etj.lere kur drejtojn lop,dele derra,kazan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.