• |
ide | kryesore

105 vjetori i Policisë, Rama mburret sërish me operacionin në Lazarat

Lajme, Të fundit

Gjatë fjalës së mbajtur sot në Lezhë me rastin e 105 vjetorit të themelimit të Policisë së Shtetit, kryeministri Edi Rama vlerësoi punën e policisë sidomos në çrrënjosjen e kanabisit. Sipas tij viti që shkoi i dha fund kanabist në vend dhe shënon një fitore të policisë ndaj krimit.


Por Kryeministrit i ka mbetur si model suksesi vetëm Lazarati, prandaj e përmendi sërish edhe në fjalimin e sotëm. Ndërkohë që sic dihet e gjithë Shqipëria u shndërrua në një Lazarat të madh, ku kultivoheshin tonelata me kanabis.


“Sot Shqipëria s’ka më as Lazarat dhe as lazaratër të shpërndarë në trupin e saj”, u shpreh Rama duke shtuar se beteja e policisë me krimin vazhdon.

Sipas tij Policia e Shtetit është sot institucioni më i besuar në vend. Për këtë ai iu referua raporteve ndërkombëtare. Por të mos harrojmë se në dhjetra raporte të SHISH, qindra policë dhe drejtues të lartë të saj ishin evidentuar si organizatorë të biznesit kriminal të kultivimit të kanabisit.

©LAPSI.al  2 Comments

  1. o bastard e kokpalar i metes,o qelbesir njeri,po si nuk ju vije turp ty e nje milon qelbesirave qe bet ter at 21 janar, vetem qi ti shizofreni rama nje ngjal lalzi me e marr.o coftir stalini njeri ,po a vriten kater njerz per ty vetem qe te merrje bllokun e metes .dhe qfare ber o derr o krymb qenefi negjmije morre pallen e monik kryemadhit e ngjalen dy metra te met bllokut ne lalz,lere lere o ukubet e i trsdhu mao LU ce duni nuk te mjaftoi por e bere dhe kryetar shteti.ram o drakull bastard,kopil qenefi i koperatives se gicave maliq nuk te mjaftoi kjo por bere jastekun e griseldes femij 0 muajsh,bere avionin mushkonj,vrasesit aleksander e luiza gjuvani,frroka,ndoka,prenga,artur busha bere deputet e perdhunuesit artur bush,balla,roshi,doshi deputet e kryebashkiak.e tash ky mburret me poliin qenef te krimit e droges.ik o rrot kari e ruqit e trap i negjmijes ik.

  2. SI babai i tije qe bente krahsimet me mbreterine eZOGUT mbas 50 vjetesh. Qimja sa nje tra ne sy, ky flet dengerra. Duhet vizituar. Akoma po mundohet te genjeje boten e ta mashtroje, por nuk do kete sukses. Idaluri boje nga mashtrimet e inskenimet e ketij mashtruesi jane ne fund. Pritet kthesa popullore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *