• |
ide | kryesore

PS kunja opozitës para protestës, pse i quajnë “Aleanca ÇÇ”

Lajme, Të fundit

Pas talljeve dhe shpotive që shpërthyen në rrjetet sociale për Elisa Spiropalin që bëri e para krahasimin mes Edi Ramës me Skëndërbeun, deputetja i është përgjigjur me të njëjtën monedhë opozitës.

Spiropali e ka quajtur opozitën si “Koalicioni ÇÇ” dhe shprehja ka ngjitur menjëherë tek Edi Rama që e ka përsëritur këtë shprehje në fjalimin e tij.

“Aleanca ÇÇ” sipas Elisa Spiropalit ishte “Garnizoni Çadër-Çizme që mendon se duke organizuar protesta pa vizion pa arsye do mund ta kthejë kohën pas”.

6 Comments

 1. Vetem vini re logon e re te Rilindjes,..”rinia mundet”
  Kjo karikature bazohet tek “Fiction movie super man”
  A kuptoni qe ketu kemi te bejme me njerez jo serioz.
  Mund te them pa frik kalamaj.
  Te krahasosh veprimtarin e nje partie politike qe po qeveris me “Fiction movies ” eshte cnenduri.

  Fjala fiction ,…..per gjith ju qe nuk e kuptoni kete fjale……do te thot dicka e bukur fatanstiko shkencore ,..por faktikisht nuk eshte e vertet ajo qe te paraqitet….nje iluzion.

  Pra thjesht te ndihmon entuzjamin ,..por faktikisht po jeton castet e nje genjeshtere.

 2. Nuk shkohet me mbledhje fansash e simpatizante te punesuar, ose me fanatikepa horizont e pa mendim>.Mbledhje, grumbullime edhe do te behen, por gjithemoneduhet nji mendim pararoje per ardhmerine, ecurine e zhvillim, e jo per elozhe butaforike te marke SPIRRAQE- PALOSUR.Konkurencat politike behen kur duket zhvillimi ekonomik , demokratik , ligjor.Te mos degjojme perklane, drogmeneqeveritare,servile gazetare,oligarke,bandite politikane e zuzare lubi qe e kane kafshuar keq kete popullLutemi qe sa ma pak SPIRRAQE aqe me mire do jete politika, aq me e mire dojete jete per popullin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu