• |
ide | kryesore

Gara për FSHF/ Bashkim Fino jep dorëheqjen nga funksionet në PS

Lajme, Të fundit

Pasi vendosi të kandidonte në zgjedhjet e FSHF-së për postin e Presidentit, Bashkim Fino jep dorëheqjet nga funksionet partiake, si sekretar organistrativ dhe administrativ në Partinë Socialiste.

Fino e dha këtë njoftim në Facebook, ku shprehet se këtë vendim e mori në respekt të një gare të drejtë dhe të ndershme, e për të evituar çdo paragjykim.


REAGIMI I PLOTË:

Pavarësisht se nuk jam i detyruar ligjërisht, sapo i paraqita dorëheqjen Kryetarit të Partisë dhe Sekretarit të Përgjithshëm nga funksioni i sekretarit organizativ dhe administrativ të Partisë Socialiste. Ky akt, vjen për të evituar çdo paragjykim, për një garë të drejtë dhe të ndershme, në kuadër të kandidimit tim për postin e presidentit të FSHF.

Bashkim Fino

fino doreheqje

3 Comments

  1. Kur u be edhe ky pinxho (ose me mire me thene ky kelysh k***e) te shesi moral neper rrjetet sociale vaj me det. Ky palaco burre kur ishte minister molestonte femrat qe punonin ne ministri sa here qe i jepej mundesia. Ky ka per borxh te shesi edhe prinderit (nqs do ti dinte se ke kishte per prinder) vetem per pak para te thata ne dore dhe per “zogun” e ndonje femre. Te kam dhjere mu ne shqiperi bashke me shqiptare

  2. Me e bukura,eshte kur ftoi per nje parti,kengetaren kosovare Gili (gjate vizites qe ajo beri ne Tirane,ne kohen kur ishte Fatos Nano-kryeminister),bile i tha se ne ate parti,do merrte pjese edhe kryeministri Nano,prandaj ta kishte,per nder.Por Gili,qe ia kishte prishur gjumin te dyve,me ate veshjen e kuqe me shkelqim,i tha vetem:Kam ardhe per koncertin tim-dhe i ktheu krahet ,e u largua,pa e ndegjuar se c’mermeriti,derrkuci nga mbrapa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu