• |
ide | kryesore

VIDEO/ Lojtari rrëzon arbitrin, por reagimi i tij po bën xhiron e botës

Sport, Syri i Lapsit

Në ndeshjen mes Nantes dhe PSG në kampionatin francez ndodhi diçka e pazakontë. Kur po luheshin minutat e fundit të takimit, futbollisti i Nantes, Diego Carlos pengoi dhe rrëzoi arbitrin e ndeshjes në mënyrë të pavullnetshme.


Reagimi i arbitrit ka qenë i çuditshëm. Në fillim ai ka tentuar që ta rrëzojë lojtarin duke zgjatur këmbën, por më pas është ngritur në këmbë dhe e ka ndëshkuar me karton të kuq. Presidenti i Nantes tha pas takimit se ky ishte një reagim qesharak i gjyqtarit. “E gjithë bota po qesh me ne” – tha ai. Arbitri rrezikon ndëshkim për gjestin e tij. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu