• |
ide | kryesore

FOTO/ Papa Francesku marton një çift në avion

Planet

Gjatë një udhëtimi me avion në Kili, Papa Francesku ka lidhur në martesë një çift punonjësish të kompanisë ajrore. Carlos Ciuffardi Elorriaga dhe Paula Podest Ruiz, 41 dhe 39 vjeç, respektivisht steward dhe shefe e hostess të kompanisë, Latam.


“Çifti kilen ishte martuar prej gati 7 vitesh dhe kishte 2 fëmijë, por nuk kishin kryer ritin në kishë pasi ditën e dasmës së tyre ra tërmeti tragjik i vitit 2010 dhe kisha u shemb” – tha një nga dëshmitarët.


Gjatë fluturimit ata kërkuan bekimin e Papa Franceskut që i kishte pyetur nëse ishin të martuar. Pasi dëgjoi rrëfimin e tyre Papa u propozoi që ceremoninë ta zhvillonin në avion. U gjetën dëshmitarët dhe pasi thanë “PO” çifti firmosi në një letër të thjeshtë formati A4. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu