• |
ide | kryesore

VIDEO E RRALLË/ Piloti “hero” ul avionin në pistë në mes të stuhisë

Syri i Lapsit

Veriu i Europës është përfshirë nga moti i keq dhe deri tani janë shkaktuar 12 viktima. Vendet më të prekura janë Gjermania, Britania, Belgjika dhe Holanda. Në disa vende shpejtësia e erës ka arritur në 200 km/h. Në mes të stuhisë piloti i këtij fluturimi meriton lavdërimet maksimale pasi fjala “hero” mund të jetë shumë pak.

Ai ka qenë në krye të një udhëtimi që kishte për destinacion Aeroportin “Schiphol” të Amsterdamit. Gjithçka ka ndodhur ditën e enjte kur Holanda ishte përfshirë nga stuhia e pagëzuar “Friedrik”. Avioni ka qenë duke luftuar kundër erërave me shpejtësi mbi 110 km në orë dhe kishte 70 pasagjerë në bord. Pamjet janë vërtet rrëqethëse. Zbritja është një art më vete. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu