• |
ide | kryesore

Vuçiç viziton nesër Kosovën pas vrasjes së Ivanoviç, kjo është axhenda e presidentit serb

Lajme, Të fundit

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, do të vijë për vizitë nesër në Kosovë, ku siç ka njoftuar, do të takojë serbet e Kosovës. Vizita e tij vjen pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit, që ndodhi këtë javë në veri të Mitrovicës, transmeton kp.


Kjo është agjenda e Vuçiçit:


Rreth orës 10:30 Aleksandar Vuçiq do të vizitojë manastirin Banjska.

Rreth orës 11:30 do të ketë takim me përfaqësuesit serbë në Kosovë, në Fakultetin Teknik në Mitrovicën e Veriut.

Rreth orës 17:00 do të ketë takime me qytetarë në Shtëpinë e Kulturës në Llapnasellë.

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës, ka miratuar më 17 janar kërkesën që Vuçiç të vizitojë Kosovën.

1 Comment

  1. ardhja e vucicit ne kosove ne kete tencionim te profilizuar ,eshte nje testim i forte i politikes serbe ,me drejtesin te drejten dhe dobit qe rrjellin prej saje apo me padrejtesine intrigat dhe demet qe vine nga ajo ku per te duy drejtimet shenjat jan te dukeshme nese hyn ne kosove me frymen e padrejtesise ,kam frik se populli kosoves do ta ndaloje dhe akuzojne per gjithcka ka ndollur nese futet me frymen e drejtesis ftohet te heq dor nga kosova dhe te lere qe qete bashkjetesen nderetnike qe eshte arritur ne vite nga xheneratat dhe ka ushtuar shum kosto shqiptareve dhe nderkombetareve ,e ftoj kete lider antishqiptare dhe irracional perpara se te futet atje le te mendohet mire ,se me padrejtesi pacmangeshem ,arrin rendimentin dhe cilesit qe zoti gjithesis i ka caktuar qe me krijimin e saje e ftoj ket zoteri ne te drejten hakun dobin paqen jo intrigen padrejtesine demin se po behesh njeri i padurueshem per te gjith ,komenti behet per dobit per gjitha palet sepse drejtesia haku ndan te keqen nga e mira dhe te gjith ndjehen mire dhe gjith te shpetuar,ky eshte qellimi sepse nuk ja deshiroj te keqen askujt perderi sa as krijuesi jone nuk ja don te keqen asnje krijese sepse ai vet i ka krijuar por deshiron shpetimin e gjitheve,a nuk jeni i kenaqur dhe ju nese gjith mbeten te kenaqur dhe shpetuar ,ku eshte e keqa nga keshilla per mire dhe ndalimi nga e keqa nuk ju pelqen drejtesia haku pertjetrin sic ju pelqen per veten perse ,sepse aty lindin dobit e ndersjellta sepse jeta dhe dobit ne procesin e zhvillimit nuk jan te krijuara si zgjillje ne vetmi por unitet ,sepse asnjeri nuk ka fuqin per te krijuar zgjillje vec e vec ,se pemi kete cilesi por zgjilljet tona arrihen permes drejtesise hakut dhe me ndihmesen e njeritjetrit cdo gjallese ne unitet permes vlerave domosdoshmerive keshtu e kuptoj un nese dikush din dicka me shum le ta permirsojne dhe nese dikush sheh ndonje gabim le ta qortojne dhe nese dikush keqkupton le te pyesin por un ndertova komentin duke vlersuar ralitetet historin me krijimin ligjet e zhvillimit te verteten levizese te imunitetit njerzore krijimit dhe formimit procesin e zhvillimeve mes dy kahjeve te drejtesise cilesive dhe dobive te saje dhe padrejtesise me demet e veta qe reflektohen ngado ,gjat zhvillimit te vet , un i nderuari vucic ty dhe cdo serb e dua dhe nderoj me te drejtat e veta sic dua dhe veten time te drejtat e mia po ti nese deshiron per cdo shqiptare si per veten tende urdhero ,i pastert prere dhe sinqerisht ulemi gjith dhe bisedojme dhe ndajme gjerat me te drejte hak dhe nga armiq mbetemi miq rrugen e ke te hapur ,por per padrejtesi me ne trojet shqiptare un mendoj qe ka tregues ,qe hapsirat jan mbyllur,me respekt per gjitha palet i lutem zotit qe ne mezin tone te zbrese meshira dhe mirsia tije paqa mirkuptimi e drejta haku dobia zgjilljet gjalleria shpresa shpetimi begatia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu