• |
ide | kryesore

Mësuesja nga Mirdita siguron ilaçin për kancerin pas ankesës te Rama

Lajme, Të fundit

Pak ditë pasi një mësuese nga Mirdita, që vuan nga kanceri, iu ankua Ramës për mungesën e një medikamenti në spitalin Onkologjik, kryeministri ka publikuar një video ku shfaqet bashkë me mësuesen dhe thotë se flakonët janë siguruar. Sipas tij kjo është një dëshmi që tregon se si funksionon bashkëqeverisja me qytetarët. Me siguri nëse mësuesja nuk do të ankohej te Kryeministri, ky medikament do të vazhdonte të mungonte për të dhe shumë pacientë të tjerë të spitalit Onkologjik.


©Lapsi.al 


 

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu