• |
ide | kryesore

Policia e Kosovës garanton vizitën e Vuçiç në Mitrovicë

Lajme, Të fundit


Zëvendësdrejtori rajonal i Policisë së Kosovës në Mitrovicën Veriore, Besim Hoti, në një prononcim për Telegrafin tha se janë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme dhe të domosdoshme për vizitën e Presidentit serb sot në Kosovë, Aleksander Vuçiç. Vizitë kjo e cila zhvillohet pas vrasjes në Mitrovicë të Oliver Ivanovicit.

Sipas tij, nuk ka asnjë indikacion për destabilizim të situatës. “Janë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme dhe të domosdoshme. Deri më tani është gjithçka në rregull dhe nuk indikacione për destabilizim të situatës”, ka thënë Hoti.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *