• |
ide | kryesore

Rama mbledh grupin paralamentar të PS, porosi deputetëve: Problem punësimi

Lajme, Të fundit
Gruppi-i-PS-Rama (1).jpg

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një mbledhje pa praninë e mediave me grupin parlamentar të PS. Mësohet se si problem kryesor, Rama ka parashtruar punësimin.  Kreu i qeverisë u kërkoi deputetëve të jenë të kujdesshëm dhe njërëzit që përzgjedhin të jenë të punës.


Sipas kryeministrit deputetët duhet të përfshihen në aksionet e qeverisë për titujt e pronësisë dhe aksionin e ujit. Deputetëve u është kërkuar të jenë aktivë në zonat ku janë zgjedhur për përmirësimin e shërbimeve publike nga zyrat shtetërore. Gjithashtu, mësohet se të enjten do të votohet në seance plenare edhe lista e parë me kandidatët jo gjyqtarë e jo prokurorë të këshillit të lartë gjyqësor dhe këshillit të lartë të prokurorisë.

1 Comment

  1. Mblidhi e krekosu sa te duash o CARAC; po nuk pate investime te huaja e konkurence te sinqerte, me keq se c;jemi do na shpiesh, andaj me mire hik e dorezo qeverine, se llogarite dote behen mbrapa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *