• |
ide | kryesore

Zgjidhen me short anëtarët e KLP dhe KLGJ (Emrat)

Lajme, Të fundit

Komisioni parlamentar ad-hoc zgjodhi sot anëtarët e KLGJ-së dhe KLP-së.


Këshilli i Lartë i Gjyqësorit


Nga Avokatet
Arben Vani

Sokol Lamaj

Nga Profesorët

Erjon Muharremaj

Ilir Panda

Nga Shoqëria Civile

Altin Hazizaj

Këshilli i Lartë i Prokurorisë

Nga Avokatët

Kozma Jano

Floreta Gjini

Nga Profesorët

Enejda Sema

Mirela Bogdani

Nga Shoqëria Civile

Alfred Balla

Nënkryetari i këtij komisioni, Oerd Bylykbashi tha se shorti nuk garanton se janë përzgjedhur kandidatët më të mirë. pasi ata nuk kanë kaluar nga vettingu. Në këtë kuadër ai tha se që të bëhet një analizë të këtyre kandidatëve që do të cohen në Kuvend.

“Kërkojmë një analizë të këtyre kandidatëve që do të cohën në Kuvend janë sipas atyre pikave që votuan 140 deputetë në korrik. Kjo jo sepse e bëri shorti, por para filtrat kushtetues. Kjo listë ka ardhur nga verbëria e hekurt e këtij komisioni. Kjo që patë sot është një drejtësi si “Kinder Surprise””, tha Bylykbashi.

©LAPSI.al 

1 Comment

  1. Kozma Jano ne komunizem la punuar ne fabriken e letres ne Lushnjes si nje elektroauto i rendomte , kur u ndryshua sistemi mbaroi – kursin- tremujor tek plepat ne Durres dhe ne shpresojme te kete drejtesi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu