• |
ide | kryesore

Rita dhe Dua ,personat më me influencë në Europë

Paparazzi, Slider

Rita Ora dhe Dua Lipa janë dy prej këngëtareve me origjinë shqiptare, të cilat po korrin sukses nëpër botë. Si Rita ashtu edhe Dua janë pjesë e listës së Forbes në top 30 personalitetet më me ndikim në mbarë Evropën, natyrisht që janë nën 30 vjeç. Ato janë pozicionuar në dy vendet e para të listës.


Lista e plotë:


Rita Ora

-Dua Lipa

-Lady Leshur

-Zara Larsson

-Maisie Williams

-Aj Tracey

-Hayley Squires

-Bill Skarsgard

-Sampha

-Paul Pogba

-Daniel Kaluuya

-Hannah John-Kamen

-J Hus

-Paapa Essiedu

-Nathalie Emmanuel

-Millie Bobby Brown

-Ray BLK

-Jacob Anderson

-Josh Wilson

-Carolina Marin

-Katinka Hosszu

-Jonnie Peacock

-Laura Kenny

-Max Verstappen

-Ricky Rubio

-Little Mix

-Vaughn McKenzie-Landell

-Anthony Joshua

-Alexander Zverev

-Karolina Pliskova

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu