• |
ide | kryesore

Sulm me armë brenda shkollës në SHBA, një i vdekur dhe disa të plagosur

Planet, Të fundit

Një student humbi jetën dhe 7 të tjerë mbetën të plagosur pasi një person i armatosur hapi zjarr në një shkollë të mesme në Kentucky, në SHBA.


Ngjarja u konfirmua nga Guvernatori i Kentuckyt në Tëitter. Sipas policisë lokale, agresori është vënë në pranga. Identiteti i tij dhe motivi i sulmit nuk është zbuluar ende.


Autoritetet amerikane kanë mbyllur shkollën dhe ekipet e emergjencës janë në vendin e ngjarjes. ©LAPSI.AL 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.