• |
ide | kryesore

Arta Marku largon nga puna eksperten kontabël që “fundosi” Mark Frrokun

Lajme, Të fundit

Pas lëvizjes së prokurorëve të komanduar dhe të emëruar, Arta Marku ka kaluar në lëvizjet dhe largimet nga puna të punonjësve të prokurorisë.


Një zyrtar i Prokurorisë së Përgjithshme tha për Lapsi.al se “në shënjestër janë njerëzit që kanë punuar me Adriatik Llallën, pavarësisht rezultateve që kanë pasur më parë”.


Kështu, nën justifikimin e ristrukturimit, Arta Marku ka larguar nga puna disa punonjës të emëruar ekspertë në Prokurorinë e Përgjithshme, ndër të cilët edhe eksperten kontabël, Greta Drangu.

Kjo eksperte ishte pjesë e grupit që hetoi ish-deputetin Mark Frroku, i akuzuar për 4 vepra penale, përfshirë vrasjen dhe evazionin fiskal.

Në përfundim të gjykimit, Frroku u dënua me 6 vjet burg për evazion fiskal dhe fshehje të ardhurash, me një vlerë mbi 2 milion euro. Shuma u zbulua në bazë të ekspertizës së kryer nga zonja Drangu, e cila sot është njohur me urdhërin e Kryeprokurores së Perkohshme për largimin nga detyra.

3 Comments

  1. QE I BIE KUSH PREK KRIMINELET FRROK,ROSH,DOSH,TAHIR,SHULLAZ,RAMA,MAO luu CE DUN ,XHAFA,RUQI ETJ KRYMBA QENEFI NEGJMIJE KU KA DHJER STALIN ,BURGOSET OSE HIQET NGA PUNA.u janatullosi i metes ju qift nen e motra.si durini more ket coftira ruqi,rama meta.po u nuk i than njeri tjetrit hajn me ze dhe figur,bastard e kokpakare dhe ben njerin mut kryetare e tjetrin kryeqelbesir.

  2. Dakort me vendimin e “fundosjes” se Mark Frokut po motivacionin e largimit te Greta Grango-s perse nuk e keni bere te njohur?!
    Mos valle kjo ka mbyllur dosje te krahut tjeter, si i thone fjales lan mutin me shurre!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu