• |
ide | kryesore

VIDEO/ Supergol i Griezman, por Atletico Madrid eliminohet nga Sevilla

Sport

Sevilla e Vincenzo Montella mund Atletico Madrid me rezultatin 3-1 në ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Kupës së Mbretit në Spanjë. Të zotët e shtëpisë kaluan në avantazh që në minutën e marrë me Escudero.

Atletico, që në ndeshjen e parë ishte mundur 2-1 arriti të barazojë me një supergol të Griezmann, por Sevilla kaloi në avantazh me Banega nga penalltia dhe Sarabia që fiksoi shifrat përfundimtare. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu