• |
ide | kryesore

Berisha: Ju tregoj pse u ekstradua “financieri” i Habilajve!

Lajme, Të fundit

Mënyra si u ekstradua Nezar Seiti në Itali lë vend për interpretim. “Financieri” i Habilajve jo vetëm u ekstradua duke shkelur vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda, por edhe u largua në fshehtësi nga Shqipëria.
Për ektradimin e tij me firmën e Etilda Gjonajt dhe nën shoqërinë e policisë së Fatmir Xhafaj nuk ishin njoftuar as prokurorët dhe as avokati i tij.


Një interpretim e ka Sali Berisha, ish kryeministri, sipas të cilit Seiti ishte gati të pranonte statusin e bashkëpuntorit të drejtësisë.


“Largimi me urgjence nga Shqiperia i financierit u be sepse ai kishte dhene shenja te qarta se deshironte te behej i penduar i drejtesise.
Duke ekstraduar financierin e bandes Habilaj – Saimir Trafiku, i cili po pranonte te behej i penduari i drejtesise, kryegjykatesi dhe kryeprokurori mbylli perfundimisht dosjen e tyre” shkruan Berisha.

Ish kryeministri thotë se autori i vërtetë i ekstradimit është Edi Rama, ndërsa Etilda Gjonajn e quan “të keqshfrytëzuar”.©Lapsi.al

5 Comments

  1. Po mo se ngelem te na i tregosh ti ne. Pa na trego njeher se cfare i bere Sokol Olldashit, po Azem Hajdarit? Pasi te na tregosh per kta atehere hajde na fol.

  2. Ik o Sale se ty nuk te beson me Liria qe ke ne shtp do te te besojm ne. Mos pi me nga ato kokrat jeshile se fillon flet budalleqe

  3. O ju te punesuarat e bukra te Rames ne Kryeministri si e hani tullumin e Sales ai i shkruan keto qe ju te komentoni si me siper dhe te dilni zbuluar. Hajde biba hajde.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu