• |
ide | kryesore

Berisha lumë akuzash ndaj Romana Vlahutin

Lajme, Të fundit

Sali Berisha artikuloi akuza të forta ndaj ambasadores së Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin. Berisha tha se ambasadorja nuk ka lënë rast pa sulmuar opozitën dhe mbrojtur qeverinë.


“A e ke dëgjuar ndonjëherë këtë ambasadoren e BE të shqiptojë fjalën kanabis?


Shqipërisë iu bë gjëma me kanabisin, dhe kjo ambasadore e BE nuk ka thënë asnjë fjalë.” – u shpreh Berisha.

Ish-kryeministri vazhdoi duke përmendur përplasjen e Tom Doshit me Ilir Metën dhe zbuloi se çfarë bëri Vlahutin lidhur me këtë situatë.

“I ndodhi një ngaterrëse Tom Doshit me Ilir Metën dhe çfarë bëri kjo zonjë? I tha Trupit Diplomatik se Toma do kalojë te PD.”

Sali Berisha vazhdon me akuzat e rënda ndaj Vlahutin, kur lë të kuptojë se pasi Armando Prenga plagosi dy pjesëtarë të familjes Cani për një përplasje për prona, në Bruksel ishin informuar nga ambasadorja se kjo ngjarje ishte e inskenuar nga opozita.

“Armando Prenga shkoi dhe qëlloi tjetrin në derën e shtëpisë, tjetrin e qëlloi në komisariat, ndërsa në Bruksel i thuhet se këtë e nxiti opozita për të bllokuar reformën në drejtësi.”

Ish-kryeministri numëron edhe disa arsye pse nuk mund të heshtë ndaj sjelljes së Romana Vlahutin.

“Nëse përdoret pushteti i Komisionit Europian për të sulmuar opozitën, apo nëse çohet në zyrën e Obamës ky kryetrafikanti Sajmir Tahiri, atëherë mos ti themi ne këto…

Nëse nuk gjen rast pa sulmuar opozitën dhe mbron qeverinë, atëherë mos ti themi të vërtetat ne.

Nëse blihet metri katror 4700 euro, le të thotë gjithë Bota që nuk është korrupsion, unë do të them është korrupsion.” – u shpreh Sali Berisha në emisionin “Zonë e Lirë”. ©LAPSI.AL 

 

11 Comments

 1. kujt ja thua o berish,kafsheve e shtazeve te enverit qe u rriten me bare e po e vazhdojn me kanabis.leri te vriten nder veti .

 2. s’ka si te jete ndryshe duke qene agjent i UDB-se Sala, vetem per faktin qe eshte kroate per te eshte element i mjaftueshem dhe i nevojshem per t’u sulmuar! Tik-tak, tik-tak o robq..r!!!!

 3. Me qe opinionii zSALI ketij farekomentuesi—-uns. nje pseudonim i tipit spiun komunisti nuk i ka pelqyeropinioni e vrejtja qe iben zoteria, me plot te drejte e argumente qe c;do kush nga ne i ka jetuar e i di mire sapunetot e atyre ambasadoreve, Kur argumentat jane tevertetuara, e te jetuara po nga ne e te hiqemi si qorre si komentuesi—uns, me paralelizmat qe perdor, kujto se po na mbush mendjen spiuni i rilindjes, se akoma populli do haje propaganden komuniste.

 4. Shqipërisë iu bë gjëma me kanabisin, dhe kjo ambasadore e BE nuk ka thënë asnjë fjalë.” – u shpreh Berisha…….un po te them ty or i pa gdhedur TI I BERE NOMIN SHQIPERISE NE ’97 SA E SA TE VRARE ME ARMET E DEPOVE QE HAPE ZOTEROTE GJITHE BOTA FOLI GJITHE BOTA TE DENOI POR TI SA NDRYSHOVE AS EDHE NJE GJE BOLL DOLE NEPER TV SHKO DHE PUSHO ME NDONJE AZIL O BIRISH DHE ATJE DUHET ME U PA SE TE PRANOJNE APO TE VEJNE SHKELMIN

 5. Si shpjegohet qe jeni kaq te pagdhendur nga trute. Ai , Berisha , po ju tregon raste konkrete per ate vulehumburen kroate, dhe ju merreni me kundersulme. Te gjitha qe u thane, te gjithe shqiptaret qe arrijne sado pak te kuptojne dhe konceptojne lajmet , I dine dhe jane te bindur ne te verteten e tyre. Por jo, komunistet qendrojne gati per te komentuar cdo shkrim me sharje.

  1. Se nuk punojme te gjith ne bashkine e kamzes ose ne shqup si ti dhe Ari.E skemi vjedhur shqiperine 20 vjet si puna jote dhe Ari.Keshtu qe ha mut ti the Ari

   1. Sa per vjedhje nuk afrohet fare me figuren time. Po normale komunistet e ardhur nga lindja nuk dihet me ca race eshte perzier. Dhe ti je prototpi i tij, thjesht nga gjuha dhe fjalori qe perdor.

 6. Tamom Uns, nuk ka mo robqire se ty. Tu ka shkerdhe satome neper mbledhjet e frontit e nuk di atesine. E keni si kod nuk flisni me une po me uns(Ne) jeni gjenerata tshkerdhymeve qe e keni ne qelize komunizmin

  1. Nqs se kupton qe si edi dhe Sala jane per tu vare atëherë është e kotë të merret njeriu me ty! Familja ime është e persekutuar nga komunizmi, mbeshtetem demokracine me shprese te madhe, por ashtu siç dolem kundër gjysherit e mi kundër nje egërsie si ajo e Hoxhes, unë nuk mund të frikësohem nga keta pseudo egërsi si Sala, Edi, Meta apo naj neo diktator tjetër! E kupton kaq?! Turp për token tone qe ka pjellë gjedhe jo njerez!

 7. Tamom Uns, nuk ka mo robqire se ty. Tu ka shkerdhe satome neper mbledhjet e frontit e nuk di atesine. E keni si kod nuk flisni me une po me uns(Ne) jeni gjenerata tshkerdhymeve qe e keni ne qelize komunizmin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu