• |
ide | kryesore

Kryemadhi për protestën e opozitës: Nuk do të ketë dhunë, Xhafaj të bëjë kujdes me deklaratat

Lajme, Të fundit

Pas takimit me Lulzim Bashës dhe aletatët e tjerë të opozitës, kryetarja e LSI-së ka dalë në një prononcim për mediat për protestën e ditës së nesërme. Ajo ëhstë shprehur se nesr nuk ka për të patur dhunë dhe se e vetmja dhunë mund të vijë nga provokatorët që do futen në protestë. Po ashtu Kryemadhi i ka bërë një thirrje ministrit të Brendshëm Xhafaj, që të këtë kujdes me deklarat që i lëshon policisë, pasi do të përballet me qytetarët. Ajo ëhstë shprehur se do të jetë një protestë madhështore dhe ka ftuar të gjithë qytetarët të marrin pjesë.


Protestoni nesër me fëmijët tuaj sepse po krijohet një eksod. Nuk ka për të pasur dhunë. E vetmja dhunë do të jetë ajo e provokatorëve. Merrni telefona që të filmoni. I bëj thirrje që Fatmir Xhafaj të bëjë kujdes me deklarata që lëshon drejt policisë, përndryshe do të bërballet me qytetatrët. Do të jetë një protestë madhështore, do të marrin pjesë ehde ndërkmbëtarë seps eprotestojmë kundër Edi Ramës’’ – është shprehur Kryemadhi.


6 Comments

  1. Neser eshte e shtune e kemi pushim dhe duam te kalojm pak kohe me femijet po ku ti nxjerrim femijet me kte protest. Na lini te jetojm te qet o njerez

  2. PD ka pergatit skenar dhune mercenar te paguar me parat e berishes per te goditur policin nga 500 mij lek do mari cdo njeri qe do qelloj policin. Ky eshte llaf nga brenda. Qendroni ne shtepira se kta nuk dine ca duan e ca bejn

  3. Degradimi i Shqiperise ka harritur ne nje pike kur fatet e vendit diskutohen me nje debile si Monika.
    E tmerrshmE!!!!!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu