• |
ide | kryesore

Pasojat e Brexit/ Britanikët kërkojnë një referendum të dytë 

Planet

Britanikët mbështesin idenë e zhvillimit të një referendumi të dytë për të vendosur përfundimisht nëse duan të largohen nga Bashkimi Europian ose jo.

Sipas një ankete të ICM, 47% e njerëzve favorizojnë idenë e të pasurit edhe një herë mundësinë për të dhënë mendimin e tyre nëse Brexit duhet të vazhdojë, pasi të njihen kushtet e largimit të Mbretërisë së Bashkuar nga unioni.


34% e të anketuarve të cilët janë tërësisht të bindur se Britania duhet të largohet nga BE, kundërshtojnë rihapjen e pyetjes.

1 Comment

  1. qendrimi britanis ne b e i rende por dhe largimi nga b,e akoma me i rende ,,vall perse ndolli kjo ,keto i solli ,kryesorja egoja pushtetit dhe parase dhe zhvillimi formave qe arrine ,por duke qene qe cdo banore i tokes ka nje prirje te tille qe po te munden te zoterojne nese munden ,planetin me pasurin e tije ,kjo eshte nje cilesi qe e kemi te gjith qe nga krijimi ,,keshtu u vun ne gare te gjith ,me ligjet e interresit duke u zhvilluar antivlerat dhe kush ishte me i fuqishem mund te bente ligjin duke ,shkaktuar nje gare ekstreme per te zhvilluar fuqin mbrojtjen pushtimin sundimin ,por kjo teori nuk zgjati shum ,perfundoj me kuptimin se ky planet i perbashket nuk i permbushe kerkesat ,e gjitheve jo ne grup por as vec e vet ,dhe keshtu ,jane ne mes prishjes dhe rregullimit te aleancave dhe marrveshjeve ,por ju kujtoj se drejtesia haku ullzimi zotit eshte e kunderta e asaj qe ne ndoqem deri tani ku rendimenti ,i rruges qe ndoqem ieshte ky ralitet qe kemi me cilesit e tije ko padrejtesia ka cdo negativitet,,me humbje zhgenjim zbrazje dobish nga siperfaqa tokes nga ku varet ekzistenca njerzore,me urrejtje pasiguri perplasje ,hakmarrje,ndarje , injorance shkatrrim ,kurse drejtesia e verteta garanton ,qartesin gjallerin zgjilljet shpresen dobin e duan te gjith sepse u krijum me te sipas saje funksionon vet ekzistenca jetes ne toke drejtesia ullzimi zotit eshte ligji jetes i garancise dhe zgjilljeve i shpetimit njerzore ,por varet se cfar njerzit zgjellin ate qe ua don shpirti per vete , ta kene dhe per tjeret drejtesin hakun te verteten apo ate cfar duan per vete ne ego ta bejne kosto ndaj te tjereve ,[padrejtesine ndaj tjetrit me fjalen interes]dhe mbetemi ne shkatrrim mbasi zoti mallerishem e krijoj gjithcka me rregull mase ,dhe urdheroj po keshtu dhe ne te punojme me drejtesi hak sipas ullzimit tije sepse vetem ai e din cfar ka krijuar dhe si funksionon dhe per to ka derguar ullzim qe ne te kemi paqe gjalleri qartesi ,sukses zgjillje shpetim ne cdo pikpamje te ndiehemi te lumtur dhe shpetuar ,me respekt per respektuesit dhe mirkuptim per keqkuptuesit ,kush din me mire dhe me shum le te behet ndihmes dhe plotesues nese dikush sheh dicka gabim le ta permirsojne qellimi i komentit eshte vetem dobi ,ndaloni akuzat ndaj njeritjetrit sharjet hakmarrjet vini ne plan te pare vetem mirkup[timin rruget e dobive zgjilljet permes te drejtes hakut mbasi nga e keqa nuk perfiton askush nga e mira perfitojne te gjith ju ftoj te gjitheve reflektoni te miren dobit dhe perfitojme te gjith me respekt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu