• |
ide | kryesore

Skandal në burgje/ 150 punonjës të policisë rezultojnë me dëshmi penaliteti false

Lajme, Të fundit

Pak kohë më parë u njoftua se do të ketë një verifikim të policëve të burgjeve. Ndërkohë, pas këtij verifikimi një skandal ka dalë në dritë pasi rezulton se nga verifikimi i punonjësve të policisë së burgjeve, 150 prej tyre kanë dalë me dëshmi penaliteti false.

Sipas Panoramës, verifikimin e ka bërë Drejtoria e Burgjeve dhe plot 150 punonjës kanë dorëzuar dëshmi të falsifikuar penaliteti. Kujtojmë se gjithsej janë 3700 policë burgjesh. Pritet ditët në vijim të shihet nëse do të merret masë ndaj këtyre punonjësve.


 

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu