• |
ide | kryesore

Ministrja e Drejtësisë: Kur jep rezultatet vettingu

Lajme, Të fundit

Duke folur nga qyteti i Fierit, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u shpreh se rezultatet e para nga vettingu pritet të dalin në muajin shkurt.


Gjonaj theksoi se do të merren masa që të ngihen sa më shpejt institucionet e drejtësisë.


Ajo bëri të ditur se  nuk do të lejohen shkelje në zyrat e ZRRP dhe  ALUIZN-it.  Gjithashtu ministrja e Drejtësisë kërkoi që lista për anëtarët e KLGJ dhe KLP të miratohet sa më shpejt të jetë e mundur.


7 Comments

  1. Vetingu do jape rezultat kur gjykatat, e prokuroret nuk zgjidhen nga RAMA, e partite. E ata te jene brezi qe nuk vijne me trung komunistesh,Ministrja mos te harroi te fute ne sukseset e saj rastin e fundit te deportimit te financierit te droges.Ku ka drejtesi,,, nuk ka miqesi,,,PO KETU?

  2. Vetem keshtu behet puna duke zbritur ne terren dhe duke paralajmeruar vet punonjesit. Jemi lodhur nga ata ministra qe japin urdher nga zyra.

  3. Mua nuk me intereson te kujt jan drejtorat mua si qytetar me intereson qe ne nuk tallen me por na sherbejn per cdo gje

  4. Duhet then qe kane filluar te ndjehen ndryshimet e reformes ne drejtesi dhe ajo qe me vjen mire eshte qe ka nje deshire dhe vullnet per ti shkuar deri ne fund

  5. Fillimi eshte gjysma e punes, bravo kesaj qeverie, shqiperia po ndryshon shume per se miri..
    Ndersa ju interesaxhit qe jepni voten nje partie vetem per interes personal, turp te keni, ju jeni qelbesira me keq se politikanet e korruptuar.
    Shqiperia nuk behet shtet duke votuar per korruptuesit dhe per interesa vetjake, por duke votuar per ata qe bejne punen. Si qytetar, s’me intereson ngjyra e Politikens por vetem puna qe bejne per te ndertuar nje shtet per te gjithe dhe qe rrespektohet kudo ne bote.

  6. More komentues te nderuar,qe po ngopeni me lugen bosh.Duhet te kuptoni se kjo ministre,nuk e din se cfare do te thote Veting.Po te kishte te pakten nje fare ideje,nuk do bente gabimin trashanin,qe jo nje jurist,por edhe nje karrocier i thjeshte,e kupton se extradimi i financierit te Habilajve te Tahirit,jo nuk duhej bere,por ai duhet te ishte gjykuar me kohe ne Shqiperi.Pra nese do e quajme gabim-ne fakt ai eshte faj,dhe faji duhet denuar,Kjo ministre duhet te ishte dorehequr dhe drejtesia ta hetonte per kete faj qe e ka bere,duke treguar se kush e ka urdheruar ta bej.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.