• |
ide | kryesore

Nis aksioni i shembjes së objekteve në qendër të Fierit (Video)

Lajme, Të fundit
Ka nisur sot nga IKMT shembja e 40 objekteve në kuadër të zbatimin të projektit për qendrën e qytetit dhe sistemimin e lumit Gjanica.


28 prej objekteve kanë plotësuar dokumentacionin për dëmshpërblim, ndërsa deri tani nuk ka reagime nga biznesi dhe pronarët e objekteve të tjera.Objektet që do të shemben janë banesa, por edhe biznese, ndërsa përveç qendrës së qytetit, projekti pritet që të zgjidhë përfundimisht problemin e Gjanicës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *