• |
ide | kryesore

Përse i duhet Ramës rikthimi i Fatos Nanos në PS?

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama në një takim të fondacionit ‘Qemal Stafa’ sot, ka folur ndër të tjera edhe për rikthimin në PS të disa figurave të vjetra, përfshi këtu ish-kryeministrin Fatos Nano, me të cilin Rama ka pranuar më herët se kanë komunikim së bashku.


“Për ti dhënë mundësinë e atyre që janë më të rinj që nuk e njohin mjaftueshmërisht historinë tonë që nuk kanë pasur mundësi ti dëgjojnë protagonistët e së djeshmes. Sigurisht që duhet të bëj bashkë Fatos Nanon, Servet Pëllumbin, Ethem Rukën, Luan Hajdaragën, Ylli Bufin e me radhë njerëz që kanë pasur përgjegjësira të mëdha në momente të caktuara me ne që sot i kemi këto përgjegjësi dhe pesha”,- tha u shpreh Rama.


Por nuk është ende e qartë se përse do t’i duhej Ramës rikthimi i Nanos në skenën politike aktive. Zëra në korridoret e politikës dhe mdias në Tiranë, flasin se atij mund t’i besohet roli i kryenegociatorit të Shqipërisë me BE-në, pas hapjes se negociatave.

©LAPSI.al 

2 Comments

  1. sikur te ngjallni dhe skendrebeum ,dhe gjith ullheqesit shqiptare enverhoxhen dhe me rralle ,ju nuk mund te sillni dobi ,arsyeja te gjith e kan shkruajtur historine e tyre sipas aftesise qe kan pasur ,,sot shqiptareve u duhet pajtim i brendeshem kombetare dhe konfirmim te ulleheqesve te drejte qe njohin drejtesin vlerat hakun dhe gjithcka e orientojne me drejtesi dhe hak,drejtesia dhe vetem ajo i ka gjitha elementet e zgjilljes dhe suksesit padrejtesia ne nje shekull e dha rendimentin duket raliteti dhe kete ralitet e solli klasa politike jo populli ,padrejtesia plotesoj kuptimet ne detaje gjat zhvillimit te vet me fakte eshte raliteti me autore dhe aktore eshte klasa politike ullheqa qe drejton ,pranohet qe njeriu pendohet dhe ndryshon nga i demeshen ne i dobishem por ndryshimi duket tek vepra jo fjala dhe mashtimin e padit vepra ,padrejtesis shkurt i eshte ngushtuar frymarrja jo ketu po ne cdo vend vlersohet ndjeshem drejtesia ,per tu zhvilluar sepse ne te gjindet cdo gje qe kemi nevoje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu