• |
ide | kryesore

Kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda nxjerr bllof Arta Markun për ekstradimin e Nazer Seitajt

Lajme, Të fundit

Kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj ka reaguar për çështjen e ekstradimit të Nazer Seitajt në Itali. Në një prononcim për Panorama, Hajdarmataj tregon se vendimi i Gjykatës që bllokonte ektradimin ishte në sekretarinë e burgut “Jordan Misja” në Tiranë ku po mbahej Seitaj.


“Jemi në një fazë analize të rastit, si nga Krimet e Rënda, ashtu edhe nga Prokuroria e Përgjithshme dhe më vonë do të kemi një qëndrim lidhur me këtë çështje.


Nga verifikimet që kemi bërë ne si Prokurori e Krimeve të Rënda, rezulton se të dyja vendimet e Gjykatës së Krimeve të Rënda kanë qenë të depozituara në burgun ku gjendej personi në fjalë. Sigurisht, që ai nuk mund të ekstradohej, por për këtë çështje do të kemi një qëndrim të mëvonshëm, pasi të përfundojë analiza”, tha kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Me këtë deklaratë Hajdarmataj ka nxjerrë bllof Arta Markun, sepse nga verifikimet e Prokurorisë së Përgjithshme faji iu la prokurorëve të Krimeve të Rënda dhe të Tiranës, që nuk ishin koordinuar, sipas saj, me njëra-tjetrën për dy procedimet që kishin nisur për “financierin” e Habilajve.


10 Comments

 1. Ky eshte ai prokurori i pergatitur me 2 fije leter para qe e beri per uje te ftohte Vasilika Hysi , ka akoma guxim te flasi ky

 2. Sa more nga sala per kte ceshtje thuaj te verteten apo thjesht te dha urdher se ai te ka vendosur aty

 3. Njonin e ka myt llumi, mua me myten maloket, pranaj i dhashe drejtim. Hika prej atij veni te mallkum qe ka qon ner shekuj dhe osht i destinum te degradoje nga dyndjet e shpelareve

 4. dolen menjehere morrat e kuq qe i kane falur bandes se rames grate motrat,vajzat per te mbrojtur drande markun,po per detin dhe camet cfare do te thoni tani ,perseri fajin e ka berisha .po ju morrate kuq sebashku me banda ramen jeni me te pabese se greket edhe camet te cilet i lepin bythen edvinit tani bejne si qene te rrahur
  po nuk keni faje o te mjere sepse keshu ju kane mesuar te paret tuaj qe per udheheqjen ti beni grate nafije dhe vete balte e plehra.rrace e ndyre komuniste.

 5. Per komentuesin e ores 16:43
  Per ke rrace komunistesh te ndyre e ke fjalen ate te Sali Vicit, sekretarit te partise spitalit qe bridhte neper France me kaken e Besnikut te Partise, sh. Hysni Kapo!?
  Per ke nafie flet ti per ate qe lindi monstren me Karaxhicin?
  A ka rrace me te ndyre se ju qe e shndruat Tiranen ne nje shurrtore shpellaresh te lindur dhe rritur me morra dhe pleshta?

  1. i pa emer por me mut ne goj.perr racen tende komuniste te lindur ne qenefin negjmije ku ka dhjer stalin.nuk te duket ty komunist spartak braho,ruqi,fatmir xhafa,dokle,gjinushi,milo,majko,braqe,myslim,dash e alfred peza,hamit ilir beqja,ditmut sulo bushati,dhe kristaq edvin spiro kolek rama.po ik mo pirdhu ne qenef sepse mao LUU ce duni sapo ish dhjer.ikni o qelbanik komunist stalini ikni ne rrot lenini e putini por shqiperin lereni rehat.
   ishte berisha qe ju beri njerz nga kafsh komuniste qe ishit,tash i biri i kristaqit i lindur me serp ruse te shen petersburgut po ju kthen ne orangutan e neandertal,ku kanabisit i thoni bar enveri.ushqim kafshesh.

 6. e kam fjalen per ju bastarde ,morrat e kuq qe ja keni falur seksin femer partise qe kur lindni si minj gjirizesh dhe derisa ngordhni si qene.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *