• |
ide | kryesore

‘Rama e propozoi për një post’, reagon Majlinda Bregu: Kam aplikuar me emrin tim

Lajme, Të fundit
majlinda bregu .jpg

Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu reagoi në lidhje me lajmin se është propozuar për pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm, të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.
Ajo ka sqaruar se nuk bëhet fjalë për një pozicion që varet nga qeveria dhe nëse e fiton do të jetë e para shqiptare që do të marrë këtë post të rëndësishëm.


“Po lexoj nje lajm qe paska marre dhene per aplikimin tim per pozicionin e Sekretarit te Pergjithshem, te Keshillit te Bashkepunimit Rajonal. E para: PO! Kam aplikuar me emrin tim per kete pozicion. I cili eshte i pari i ketij niveli qe nese do ta fitoj, i jepet nje shqiptari. E dyta! Nuk eshte pozicion qe varet nga qeveria shqiptare dhe per rrjedhoje nuk mund te ofrohet nga qeveria shqiptare. Nota duhet te percillet zyrtarisht nga Ministria e Jashtme sic ndodh me cdo kanditat nga vendet e tjera qe kane aplikuar. Zgjedhja e Sekretarit te Pergjithshem eshte nje proces i gjate perzgjedhje, votimesh ne disa nivele nga te gjitha vendet e Evropes Juglindore dhe ku Komisioni Europian eshte partneri i tij kryesor. Sigurisht qe nuk i kushton asnje lek taksapaguesve shqiptare. E fundit! Nese do ta fitoj kete pozicion, do te jete nje nder per mua, Shqiperine dhe Shqiptaret kudo ne rajon“, – shkruan Bregu në reagimin e saj.


4 Comments

  1. Po jo moj zonja bregu jo.. nuk eshte ashtu sic thua ti.

    Ketyre analistave tane ju leverdist ta bejne artikullin sa me intrigues, sa me konspirativ , sa me percares.
    Prandaj eshte keshtu sic thone mediat, qe ty te propozoi Rama dhe jo ashtu sic pretendon ti.
    Ne kete menyre vertetohet KATERCIPERISHT teoria konspirative se ti punon per Ramen.
    Mediat kane gjithmone te drejte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu