• |
ide | kryesore

Zyrtare/ Aubameyang shkon te Arsenal për 65 milionë euro (FOTO)

Sport

Pierre-Emerick Aubameyang është tashmë një lojtar i Arsenal. “Topçinjtë” zyrtarizuan blerjen e 28-vjeçarit nga Gaboni që do të përpiqet të mbushë boshllëkun e lënë bosh nga shitja te United e Alexis Sanchez.

Në arkat e Borussia Dortmund do të derdhen 64 milionë euro, një shpenzim historik në historinë e Arsenal. Kontrata e tij do të jetë deri në vitin 2022. Aubameyang e lë klubin gjerman me një bilanc prej 98 golash në 144 ndeshje në Bundesliga dhe 172 gola në 213 ndeshje në të gjitha kompeticionet. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu