• |
ide | kryesore

Berisha: Kryepolicit të Tiranës i grabitën në shtëpi 550 mijë euro

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha publikon në Facebook sms-në e një qytetari sipas të cilit, kandidatit për drejtor të përgjithshëm, Ardi Veliut, i kanë vjedhur në banesë një shumë të madhe parash, e cila kap vlerën e 550 mijë eurosh. Berisha shkruan se pas grabitjes, Ardi Veliu ka rënë në depresion sepse nuk mund t’a denonconte në polici vjedhjen pasi nuk mund ta justifikonte shumën e madhe të parave.

Mesazhdërguesi që kërkon të mbetet anonim thotë me siguri se Veliu do të jetë pasuesi i Haki Çakos pasi ditën e shkarkimit të këtij të fundit ai është parë të hyjë në zyrën e Erion Veliajt ku qëndroi 2 orë. Sipas të njëjtit burim, në gusht të vitit 2013 në kohën që Veliu ishte Drejtor i Policisë Bashkiake në Vlorë atij i është vjedhur shtëpia.


Ai ka denoncuar mungesën e 12 milion lekëve të vjetra, por në fakt i morën 550 mije euro. Në SMS-në që publikon Berisha thuhet se Veliu vuri shpërblim 100 mijë euro për atë që gjente hajdutët, por shumën e saktë nuk mund ta deklaronte pasi nuk kishte se si ta justifikonte. Rrëfyesi thotë se Veliu kaloi në depresion dhe është kuruar për këtë ndërsa nga ajo ditë pësuar 3 infarkte.

6 Comments

  1. A mo mo po kush i ha kto budalleqe. Polic bashkiak me 500 mij euro ne shtepi? Po 500 mije euro duan 2 jet te behen o Sali. Ti genje po me karar te pakten se e ke hap krahun fare. Ca i di njerxit budallenj?

  2. Jane te vjetra kto. Fol per nje njeri dhe perdor nje shifer se do te te besojn njerzit po ky harron qe shifra qe perdor eshte e pranueshme per Shkelzenin qe i fitonte aq lek me nje tender dhe jo per njerzit e thjesht. Ky detaj te paska shpetuar miku im dhe ktu ke dal BLLOF.

  3. I shkreti ti. Te ka rene taksirati te besh liderin e opozites ;te besh i vetem opoziten; te meresh me familjen dhe ne fund ti tregosh edhe perralla mbesave para se ti vesh ne gjum. Perrallat e mbesave ndonjeher i ngateron me ato ca shkruan ne fb por qe nuk te ve faj se ke 700 pune. Mere me avash se je dhe mosh e madhe.

  4. E verteta eshte qe shtepia i eshte vjedhur. Pse ndodhi nese ka qene i paperfshire ne gjobat qe i vinte biznesit ne Vlore????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu